SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Servet Çetin: Daum’un odasını bastım sonraki hafta ilk 11 oynattı

Eski Milli futbolcu Servet Çetin, kariyerinde yaşadığı ilginç anıları paylaştı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Milli Takım'da uzun yıllar forma giyen Servet, başkan Aziz Yıldırım ve birlikte çalıştığı teknik direktörler ile ilgili komik hikayeler anlattı.

Futbol kariyerine 2016 yılında son veren Fenerbahçe ve Galatasaray'da oynayan Servet Çetin, Eflatun TV'de katıldığı bir programda geçmişte yaşadığı anıları paylaştı. İşte Servet Çetin'in başından geçen komik anılar:
SHEVCHENKO İHALESİ BİZE KALDI ------ "Shevchenko hikayesi bizim Üstümüzde yapıştı kaldı, temizleyemedik. O maçta biz ilk kez 3-5-2 oynuyoruz. Ümit Özat libero, ben Gilardino'yla, Önder Turacı da Shevchenko'yla adam adama oynuyor. Önder adamı kaçırdı bize mal oldu. Hatta Önder'e, 'Oğlum niye söylemiyorsun bu konuyu, bir röportaj yapsana Shevchenko'yu ben kaçırdım falan desene' dedim...Shevchenko'nun en formda dönemiydi. Ama olsun reklamın iyisi kötüsü olmaz"
MARADONA BANA 'KAZMA' DİYE SALLAMIŞ --------- ''UEFA Kupası maçı Atletico Madrid maçında bir pozisyon icabı Aguero ile ikili mücadeleye girdim. O ara yere düştüğünde top arada kaldı. Ben topa hamle yapmak isterken biraz suratına vurduk. Yüzüne geldi. Hemen oyundan aldılar onu tabi. Devre arası soyunma odasına gittim durumu nasıl diye bakmak için. Burnu kırıldı mı bilmiyorum ama bazı yarıklar gördüm. Üzüldüm aslında bilerek olmadı. Agureo'ya yaptığım bir faulden sonra kayınpederi Maradona bana bayağı sallamış. Sağolsun kendisi bana 'Kazma' demiş. Allah razı olsun"
DAUM'UN ODASINI BASTIM --------- "Galatasaray ve Fenerbahçe beni istiyordu. Karar verme aşamasında Daum'un tercümanı Murat Kuş beni aradı ve Daum seni dünya çapında bir futbolcu yapacak dedi. Gazı verdiler bana... Ben de 'bari gideyim' dedim. İlk hafta oynatmadı, ikinci ve üçüncü hafta oldu yine oynatmadı. Ben sinirlendim tabii... İngilizce falan bilmiyorum o zamanlar tabi gerçi şimdi de bilmiyorum... Arkadaştan İngilizce Almanca bir şeyler öğrendim ve Daum'un odasını basacağım.
GALATASARAY MAÇINDA İLK 11 OYNATTI ---------- İzinsiz kapıyı açtım, baktım Daum bana bakıyor. 'Mister Daum' dedim. 'Have you one minute for me. I am Questions for you' dedim. Sonra Almanca bir kelime söyledim. Bir de Türkçe'de argo bir kelime kullandım ve çıktım. Sonraki hafta Galatasaray maçında ilk 11 oynattı beni. Ondan sonra hep oynattı beni zaten.
HER HAFTA AZİZ YILDIRIM'IN ODASINDAYDIM ---------- Oynamadığım dönemde terör estiriyordum. Aziz başkan sürekli çağırıp fırçalayıp fırçalayıp gönderiyordu. Bak oğlum senin futbol hayatını bitiririm, şöyle böyle yaparım diyordu...Sonra sakinleşince de 'hadi oğlum' diyip beni yolluyordu.Her hafta başkanın odasındaydım. Hatta Samandıra Tesisi'nde bir duvar yapmışlardı numaralı falan ben çalışayım diye. Benim için yaptırmıştı başkan. O seneki kadromuz çok iyiydi. 2 sene şampiyon olduk sonra Denizli'de kaybettik zaten.
AZİZ BAŞKAN TUNCAY'I FIRÇALADI ---------- Aziz başkan her şeye karışıyordu. Küpe takmalar, yırtık pantolon giymeme karışmalar...Türkü mü dinlenir ya diyordu. Bir şey der diye türkü söylemiyordum. Önemli bir maça çıkacağız, Anelka soyunma odasında müzik dinliyor ama öyle bir ses geliyor ki 'dııps dııps' diye...Aziz başkan geldi ve hiçbişi demedi...Sonra kulaklıkla müzik dinleyen Tuncay'ı gördü, 'o da nedir ya maça odaklan' diye fırçaladı.
ACIKLI TÜRKÜ DİNLİYORDUM BAŞKAN GELDİ... ----------- Ben hep türkü dinliyordum ama böyle bunalımlı, acıklı türküler...Aziz başkan bir gün merak etti, 'oğlum ne dinliyorsun' dedi. Sonra kulaklığı taktı, 'Allah senin belanı versin bu ne ya' dedi.
'HADİ ARKADAŞLAR HAMİT'İ OYUNA ALIYORUZ' --------- Avrupa Şampiyonası'nda ya Çek Cumhuriyeti ya da İsviçre maçıydı. İlk yarı bitti, Hamit ilk 11 oynuyordu. Fatih Terim motivasyon konuşmasını yaptıktan sonra 'hadi arkadaşlar, Hamit'i de oyuna aliyoruz' dedi...Hocanın böyle ince inanılmaz sallamaları vardır.
GÖRÜRSÜNÜZ DEDİ, HARBİDEN DE GÖRDÜK -------- Denizlispor maçını hiç hatırlamak istemiyorum. En az 3 saat soyunma odasında kaldık. Herkes birbirine bakıyordu. Öncesinde Denizlispor'la kupa maçı oynuyoruz. 1,2,3,4 yaptık...Levent Kartop, 'oğlum yapmayın ya rezil olduk' diyordu. Sonra görürsünüz dedi...Harbiden de gördük.
ÜMİT ÖZAT'IN TİKLERİ -------- Ümit Özat'ın meşhur tikleri vardı. 'Şu şömineye dokunmazsın kötü oynarsın' denildiğinde hemen gidip şömineye dokunurdu. Kapıdan geçerken 'sola dokundun kötü oynarsın' denildiğinde gidip hemen iki tarafa da dokunuyordu...Maçtan önce yedi sülalesini arardı.
ANELKA'NIN AYRILMA SEBEBİ BREZİLYALILAR -------- Lugano ve Brezilyalı futbolcu Edu'yu getirdiler. Anladım ki beni oynatmayacaklar, ben de ayrılmak istedim. Çoğunluk Brezilyalı oyunculardan oluştu. Brezilyalı Zico da geldi. Anelka'nın da bu durumlardan rahatsız olduğu için ayrıldığını düşünüyorum. Anelka giderken neden oynatılmadığıyla ilgili soruya 'Servet'in neden oynatılmadığını araştırın, anlarsınız' dedi. Kötü insanlar değiller ama şahsi düşüncem maalesef Brezilyalı futbolcular birbirlerini çok kolluyorlar.