SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Altaylı: Gel Galatasaray’a başkan ol!

Galatasaray gündemini değerlendiren Fatih Altaylı, Fatih Terim'e seslendi; 'Gel Galatasaray başkanlığına soyun. Oy vermezsem şerefsizim!'

Gazeteci yazar Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de yayınlanan Spor Saati programında gündem değerlendirmesinde bulundu.
İKİSİ DE YAKIŞIKSIZ! EY FİKRET ORMAN... ------- Yıldırım Demirören ve Fikret Orman'ın hakemlerle ilgili yaptığı açıklamalar üzerine konuşan Altaylı, ''İkisi de yakışıksız, ikisi de cahil. Yıldırım bey savcılık diyor. Sen bunu futbol içerisinde halledemiyorsan zaten hakemlerin bireysel olarak kendilerine yapılan hakaretleri savcılığa bildirme hakkı var. Fikret Orman'ın bu işle 2019'a gelindiğinde farkına varması garip. Yeni de söylemedim, Erman Toroğlu ile Şansal Büyüka, 'Oynatalım Uğurcum' başladığında 'Böyle bir rezillik olmaz, bu Türk hakemliğini öldürür. Hakemlerin milisaniyede verdiği kararı "Al ileri al geri" şeklinde değerlendirmek olmaz' dedim. Ey Fikret Orman... Senin bugüne kadar söylediklerini yan yana koysak buradan Yalova'ya boru hattı döşeriz!'' dedi.
Altaylı sözlerinin devamında ''Hakemleri eleştirmek dövmek, Fikret Orman yaptığı sürece serbest, başkası yaptığınca Fikret Orman koruyucu melek rolünde. Biraz samimi ol. Geçen sene ve bu sene başında hakemler hakkında söylediklerini toplayalım... Geçen sene bütün kavgaları bu adam çıkarmadı mı? Geçen sene ağzına geleni söyleyen adam bu. Şimdi 'Hakemlerimizi koruyalım' Ne oldu? 'Ben bunu yaptım ve Türk sporuna büyük zarar verdiğimi gördüm, tecrübeli bir başkan olarak benim yaptığım hatayı kimse yapmasın' derse tamam ama kendisi sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi... Burası artık komedi haline geldi, ciddiye alsan yarın sabah kanser olursun. Sürreal bir ortam burası. O yüzden artık gülüyorum'' ifadelerini kullandı.
BENİM OYUN FATİH TERİM'E -------- Fatih Terim'in Instagram TV'de yaptığı açıklamaları da değerlendiren Altaylı, ''Serdar'ı sakatlık hikayesi ayyuka çıktığı için anlarız da Eren'le ilgili hiçbir fikrim yok. Bunu Sayın İmparator Beye sormak lazım, o bilir ancak. Son maça kadar oynadı bu çocuk. Muhakkak bir şey vardır, benim bilmem mümkün değil. Galatasaray'da garibime giden bunlar değil, Yönetim Kurulu üyelerinin Fatih Terim karşısında bir yaprak gibi titreyip, ödlerinin patlamış vaziyette kendilerini sipere atmış olması. Fatih Terim lütfen Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'na soyunsun. Oyumu da veririm'' dedi.
ÖZBEK VE CENGİZ OLUYORSA, TERİM 15 KEZ OLUR ------- Fatih Altaylı sözlerinin devamında ''Mustafa Cengiz'in, Dursun Özbek'in başkan olduğu yerde Fatih Terim 15 kez başkan olur. Tecrübesi, birikimi, verdiği aldığıyla 15 kez olur. Saygıdeğer İmparator Bey, geliniz Galatasaray'a başkan ol. Git bankacıyla sen görüş, Federasyon Başkanıyla sen görüş, Yıldırım Demirören'in dediğine göre bu Mali Yapılandırma kolaylık sağlayacakmış, parası olmayan da başkan olabilecekmiş, ki Fatih Terim'in parası da var. Muhtemelen Galatasaray yönetimindeki herkesten fazla parası var'' ifadelerini kullandı.
İSTERSEN GUARDIOLA'YI GETİR... --------- Fatih Altaylı, ''Yönetim Kurulu 'Aman hoca bize bir şey demesin' 'Aman hoca bizi taraftar önüne atmasın' Böyle bir şey olabilir mi? Çıksın aday olsun, oyumu açık atacağım. Vermezsem de şerefsizim. Gel görelim abi. O kötü bu kötü. Ünal Aysal kötüydü. Öbürü kötüydü. 'O da başkan mı, arkadaşlara verdim, yapmazlarsa oyarım' E abi... Gel, kimi istiyorsan, istersen Guardiola'yı getir İmparator olarak... Emrettin mi gelir. Yanlış mı söylüyorum?'' yorumunda bulundu.
TRANSFER KONUSUNDA FATİH TERİM HAKLI --------- Terim'in 'Listeyi iki ay önce idari ve sportif işlerle ilgilenen arkadaşlara ilettim' açıklaması üzerien konuşan Altaylı şunları söyledi: "Burada da Terim haklı. Şöyle haklı: Bugün lig tatil olalı iki hafta oldu. 20 günlük bir transfer dönemi var. Diyebilirsin ki 'Mali yapımız yeterli değil, transfer yapmayacağız' Son derece saygı duyulacak ve bana göre doğru tavırdır. Ben yönetici ya da başkan olsam böyle yaparım. Bir yandan 'Onla görüşüyoruz, bunla görüşüyoruz' gibi bir sürü laf, ortada bir şey yok! Ne zaman gelecek bunlar? Fatih de bunu ustaca attı üzerinden"
A'DAN Z'YE TERİM YÖNETİYOR ----- Terim'in Ozan Kabak'ın geleceğiyle ilgili açıklamasını da yorumlayan Altaylı, ''Fatih Terim hoca olarak bir oyuncusunun gitmesini istemeyebilir haklı olarak. Bu karar Terim'in verebileceği bir karar değil ki. Yönetim '10 milyon getiren götürebilir' diyebilir. Galatasaray'ı a'dan z'ye Terim yönetiyor. Galatasaray'da Terim'in karşısında durabilecek bir yönetim yok'' dedi.
DEMEK Kİ BAŞKAN ZATEN TERİM ------ Fatih Altaylı konuyla ilgili ''Diğerleri mali işler müdürü. Başkan finans müdürü. Abdurrahim Albayrak, onun yardımcısı. Yaptıkları iyi şeyler var ama futbolun yönetimi konusunda yönetim kurulu yok. Basketbolda da yok, diğer branşlarda da yok. Demek ki başkan Fatih Terim zaten'' değerlendirmesinde bulundu.
VOLKAN DEMİREL'E YAPILAN AYIPTIR ------- Fenerbahçe'de kaptan Volkan Demirel'in affedilmesini de değerlendiren Altaylı şunları söyledi: ''Ali Koç'un açıklaması neydi? Volkan'ı günahım kadar sevmem, gazetemin muhabirine, doğru olan bir haberine kızıp küfür ediyor, çok sevdiğim bir arkadaşımı, Vedat Danacı'ya da 'Seni karının yanından, yatağından aldırırım' diyor, bu yüzden sevmiyorum. Benim için bitik bir adamdır bu lafından ötürü. Ama bu çocuğa yapılan ayıptır. Suçu ne bilmiyoruz.''
BİLMEDİĞİMİZ BİR KABAHATİN ÖZRÜ BÖYLE OLMAZ --------- ''Kamuoyunda yaptığı bir saygısızlığı görmedik. Kapalı kapılar ardında bir saygısızlıktan bahsediliyor, o zaman özür de kapalı kapılar ardında olurdu. Bu yapılmaması gereken bir tavırdır. Adamı orada bitirdiler. Volkan 'Bu kulüp berbat yönetiliyor' deseydi, özrünü böyle dileyebilirdi eyvallah. Ama olup olmadığını bilmediğimiz bir kabahatin özrü böyle dilenmez.''
SAHTEKARLIĞI ŞİMDİ BEŞİKTAŞ FORMASIYLA YAPACAK -------- Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'a transferiyle ilgili de konuşan Altaylı "Kızanlar, sahtekarlık yaparak kazandırdığı gerekçesiyle kızıyorlar değil mi? O zaman Galatasaray forması giyiyordu ne yapsın? Belki aynı sahtekarlığı şimdi Beşiktaş formasıyla yapacak? O zaman da kızacaklar mı? Bu kan davası, çok anlamlı değil. Taraftarlık, duygusal bir mesele, o yüzden duygusallıkla böyle bir tavır almasını ters karşılamıyorum. Beşiktaş'ta maç satmış olur, amenna. Böyle bir şey de yok ki. Burak oynamaya başlar, 3 maçta 4 gol olur, alkışlanır. Taraftarlık böyle bir şey" yorumunda bulundu.