SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’dan DRON’lu müdahale!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Antalya kampında ikinci yarıya hazırladığı takımının antrenmanlarını dronla takip edip oyunculara anında müdahale ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Güncellenme: 10:28, 08/01/2019
Ersun Yanal’dan DRON’lu müdahale!

Sercan HAMZAOĞLU / Teknolojiyi en iyi kullanan Türk teknik adamların başında gelen Yanal, Belek'teki bütün saha antrenmanlarını dron kamerayla tepeden kaydettiriyor.

Bu sayede 3 boyutlu çizimlerle tüm antrenman ayrıntılarına kadar inceleniyor. Yeni antrenman öncesi ise bir önceki antrenmanda çekilen görüntüler oyunculara da izletiliyor.

Türkiye'de ilk defa uygulanan sistem ise dronla canlı takip. Dronla çekilen görüntüleri teknik heyet canlı izliyor. Oyuncuların yaptıkları hatalara anında müdahale ediliyor.

Oyuncunu pası nereye attığı ve yanlış durduğu pozisyonlarda ki hataları 30 saniyede oyuncuya izletilip sonra antrenmana devam edilmesi oyuncular tarafından çok memnun edici bir durum da oluşturdu.

Canlı GPS takibi

Antrenmanda ayrıca Canlı GPS takibi yapılıyor. Yardımcı antrenör bilgisayardan oyuncuların an ve an koşu sprint kalp atım saysısını nabzını tutuyor.

Nabızlar seviyesi yüzde 90 artınca oyuncuya hemen müdahale ediliyor.. Hemen saha için de kontrolü yapılıp nabzın normal seviyeye düşmesi bekleniyor.

Samandıra'dan fitness aletleri geldi

Ersun Yanal kampa Samandıradaki fitnıs cihazları tamamı getirtti.

özellikle kuvvet makineleri kullanılması oyunculara yükleme açısından çok yararlı oldu.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den flaş Yiğithan Güveli ve Barış Alıcı açıklaması Fenerbahçe`den flaş Yiğithan Güveli ve Barış Alıcı açıklaması

 

Yayınlanma Tarihi:07:40,