SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cem İlkel’den flaş galibiyet

Cem İlkel’den flaş galibiyet

Zorlu geçen bir maçın ardından Belaruslu rakibi Egor Gerasimov’u mağlup eden Cem İlkel, Avustralya Açık elemelerinde ikinci tura çıktı.

Melbourne'da düzenlenen yılın ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık'ta eleme mücadelesi veren milli tenisçi Cem İlkel, Belaruslu Egor Gerasimov'u 3-6, 6-3, 7-6 (18-16) devirip ana tablo iddiasını sürdürdü. Elemelerdeki ilk maçını dünya sıralamasının 157. basamağındaki Gerasimov ile yapan İlkel, geçmişteki dört buluşmalarında diş geçiremediği rakibi karşısında açılış setini 6-3'le yitirdi. İkinci setle birlikte daha agresif bir performans sergilemeye başlayan Cem, sekizinci oyunda servis kırdıktan sonra kendi servisinde hata yapmadı ve 6-3'le mücadeleyi final setine götürdü. 08 Ocak 2019 Son dakika... Resmen açıklandı! İşte Pepe`nin yeni takımı... Beşiktaş ile sözleşmesini fesheden Pepe eski takımı Porto ile anlaşmaya vardı. 2021'e kadar sözleşme imzalayan Portekizli futbolcu tam 12 yıl sonra eski takımına geri döndü. İlgili Haberi Oku Karşılaşmanın final setinde her iki sporcu da güçlü servisler kullandı. Tarafların birbirlerine servis kırma şansı vermemesi üzerine 6-6’da düğümlenen set tie-break'e gitti. Hızlı başlayıp 3-0 öne geçen İlkel, akabindeki yedi puanın altısını Gerasimov'a kaptırıp 6-4 geriye düştü. Ancak hızlı bir şekilde toparlanarak skoru 8-8'de eşitledi. 9-8 ve 10-9'da iki maç puanı kaçıran Cem, 11-10 gerideyken maç puanı kurtardı. İlkel, daha sonra 12-11, 13-12, 14-13, 15-14, 16-15 öndeyken beş maç puanından daha faydalanamadı. Yakaladığı sekizinci maç puanında güçlü vuruşlarıyla Gerasimov'u sıkıştıran İlkel, fileye yakın düşen topu ‘forehand winner’ ile öldürerek tie-break setine ve maça 18-16 ile noktayı koydu.

Rakip Joao Domingues

Kariyerinin üçüncü slam turnuvasında ikinci kez elemelere galibiyetle başlayan 23 yaşındaki Cem, Avustralya Açık elemeleri ikinci turunda Portekizli raket Joao Domingues ile eşleşti. ATP Dünya Sıralaması’nda İlkel’den 27 basamak ileride 225.’likte yer alan Domingues ise Melbourne Park'taki ilk maçında Fransız Constant Lestienne'i 6-4, 6-4'lük setlerle saf dışı bıraktı.

Pemra korta çıkıyor

Avustralya Açık'ta boy gösteren bir diğer milli sporcu Pemra Özgen, ilk maçına yarın çıkacak. Özgen, elemelerin açılış turunda WTA’de 103 numara Lüksemburglu Mandy Minella ile kozlarını paylaşacak. 08 Ocak 2019 Tutuklanan Rooney`ye eşinden şok tepki: Hemen eve gel, aptal! SKOR DIŞ HABERLER / Daha önce de alkollü araç kullandığı için ceza alan ünlü yıldız Wayne Rooney, bu kez alkol alıp olay çıkardı. Eşi Collen çılgına döndü! İlgili Haberi Oku