SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Argonotların İzinde, Altın Postun Peşinde’

DADDralli Karadeniz 2018 “3 Ülke, 1 Hikâye” 10 Haziran’da Yunanistan’ın Volos kentinde başlayıp Gürcistan’ın Poti kentine gittikten sonra 29 Ağustos’da West İstanbul Marina (WIM)’deki kapanış yemeği ile sona erdi.
DADDralli Karadeniz 2018 (3 Ülke, 1 Hikâye) “Argonotların İzinde, Altın Postun Peşinde” temasıyla yapıldı. Ralli programında,
27 yerli ve yabancı tekne, 81 günde 1.705 deniz mili yol gitti ve 42 yere uğradı.
DADD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Azmi Özer yapılan organizasyon ile ilgili, "Ralli oldukça büyük ilgi gördü. Sponsorlarımız, ev sahiplerimiz (DADD dostları, yerel ve merkezi yönetim, yelken kulüpleri) ve Sahil Güvenlik Komutanlığı gayretli ve güler yüzlü çalışmalarıyla rallimizin muhteşem geçmesinde büyük rol oynadılar."
"Sponsorlarımız/ev sahiplerimiz çeşitli nefis yöresel yemekler (toplamda 38 yemek, 15 karşılama ikramı) ve 33 gezi organize ederek (ki şelaleler ve yaylalar unutulmaz idi) gezimizin muhteşem geçmesinde büyük rol oynadılar. Teknelerin bağlanma işi çok iyi organize edildi ve Türkiye sınırları içinde hiçbir bağlama ücreti ödenmedi. Özellikle balıkçı barınaklarında su, elektrik ve yakıt ihtiyaçlarımız iyi organize edildi. Yakıt sponsorlarımız, 2 şehirde, tekne başına 160 litre yakıt sağladı. Biz DADDralli tekneleri de 12 yerde selamlama ve gösteri seyri yaptık."
"Ralliye katılan Türk ve yabancı yaklaşık 70 kişi inanılmaz bir uyum sağladı. Son 3 günde hemen herkesi, ralli sona erecek diye bir hüzün kapladı. Bu ralli bitecek, ancak 2019 yılındaki DADD Rallilerinde buluşacak olmamız yüreklere su serpti."
"Ralliye katılan Türk ve yabancı yaklaşık 70 kişi inanılmaz bir uyum sağladı. Son 3 günde hemen herkesi, ralli sona erecek diye bir hüzün kapladı. Bu ralli bitecek, ancak 2019 yılındaki DADD Rallilerinde buluşacak olmamız yüreklere su serpti." açıklamasında bulundu.