SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirören’den çağrı! ‘Küfür edenleri savcılığa verin’

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, MHK'nın Kış Semineri'nde açıklamalarda bulundu. Demirören, hakemlere küfür edenlerin bakanlık tarafından savcılığa verilmesini istedi.

Güncellenme: 13:51, 07/01/2019
Yıldırım Demirören’den çağrı! ‘Küfür edenleri savcılığa verin’

Hakemlerin, Süper Lig’de VAR’ın da etkisiyle ilk yarıda iyi bir performans sergilediğini ifade eden Demirören, “Tüm hakemlerimize teşekkür ediyorum, harika bir ilk yarı geçirdiler. VAR’ın da olumlu etkileri var. Türk hakemine küfür edip, aldığı cezaya itiraz edenler var. Hakemlerimizin göğsünde Türk bayrağı var. Bir hakeme bu kadar kolay küfür edilemez, bu kadar kolay hakaret edilemez. Hakemlere edilen hakaretlerden çok rahatsızız artık. Bu konuda bütün hakemlerimizin artık kendisine edilen hakaretlere karşı aksiyon almasını istiyoruz. Sayın Bakanım artık bu konuda hukuk yolları işletilsin, gerekenler yapılsın.

HERKES SAYGILI DAVRANMAK ZORUNDA

Sayın bakanımızdan bir ricam var. Biz Federasyon olarak, hakemler olarak kişileri savcılığa veremeyiz. Ama bizim her aldığımız disiplin kararı Adalet Bakanlığı tarafından takip ediliyor” diyen Demirören, “Sizden ricamız, hakemlerimize hakaretten dolayı bizim disipline gönderdiğimiz o kişileri savcılığa vermeniz. Çünkü Türk futbolu ancak onlar düzeldiği sürece düzelecek. Çünkü o kişiler çok büyük camiaları temsil ediyorlar, benim hakemim de Türkiye’yi temsil ediyor. Ona göre saygılı davranmak zorunda herkes” ifadelerini kullandı. Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ise yaptığı konuşmada, “Hakemler gerçekten çok zor bir iş yapıyor ama hakemlik yapanlar da bu işin zorluğunu kabul ederek bu işi yapıyorlar. Türkiye’de hakemlik yapmak çok zor iş. Süper Lig’in marka değeri hepimizi ilgilendiren bir şey. Hakemlerin performansı, marka değeri açısından çok önemli. Hakemlerin, baskı altında, kriz anında doğru kararlar vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:43,