SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor maçında korkutan olay! Dili boğazına kaçtı…

Son dakika! Kayserispor'un hazırlık maçında dili boğazına kaçan kaleci Muammer Zülfikar Yıldırım hastaneye kaldırıldı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre oyuncunun çekilen tomogrofisinde negatif bir sonuca ulaşılmadı.

Güncellenme: 07:02, 07/01/2019
Kayserispor maçında korkutan olay! Dili boğazına kaçtı…

Kayserispor ile Go Ahead arasında oynanan hazırlık maçında Muammer Zülfikar Yıldırım’ın dili boğazına kaçtı.

Antalya’nın Belek beldesinde hazırlıklarını sürdüren Kayserispor’un Go Ahead ile karşılaştığı hazırlık müsabakasında maçı takip edenleri korkutan bir olay yaşandı.

Mücadelenin ikinci yarısının ilk dakikalarında rakibiyle çarpıştıktan sonra yere yığılan ve dili boğazına kaçan Kayserisporlu file bekçisi Muammer Zülfikar Yıldırım’a ilk müdahale sahada yapılırken, oyuncunun dili boğazından çıkartıldı.

Muammer, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

KAYSERİSPOR AÇIKLAMA YAPTI

Sarı kırmızılı ekip Muammer Zülfikar Yıldırım’ın son durumuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Bugün oynadığımız Go Ahead Eagles maçında rakip futbolcu ile çarpışmasından dolayı, küçük bir travma geçiren oyuncumuz Muammer Yıldırım'ın çekilen tomografisinde herhangi bir negatif sonuca rastlanmamıştır. Oyuncumuz yapılan tetkikler sonucunda bu akşam müşahede altında tutulacaktır. Oyuncumuza geçmiş olsun diyoruz.”

GO AHEAD KAZANDI

Kayserispor’un kamp yaptığı otelin sahasında oynanan mücadele 2-0 konuk ekibin üstünlüğü ile son buldu. Go Ahead Eagles’ın gollerini 22’nci dakikada Thomas Verheydt ile 81’inci dakikada Paco van Moorsel kaydetti.