SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Tolgay Arslan Şener Özbayraklı takası hakkında konuştu

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında gerçekleşme ihtimali olduğu belirtilen Tolgay Arslan-Şener Özbayraklı takası ile ilgili Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan açıklama geldi.

Güncellenme: 14:26, 06/01/2019

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bir süredir basında çıkan Tolgay Arslan ile Şener Özbayraklı’nın takas edileceği şeklindeki haberlere yanıt verdi. Fikret Orman, takas iddiası ile ilgili “Tolgay Arslan Beşiktaş’ın kontratlı oyuncusu ve öyle de devam edecek gibi gözüküyor” dedi.

Transfer çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman “Santrfor ve stoper transferlerimizi yaptık. 31 Ocak’a kadar süremiz var. Gidecek oyunculara bağlı olarak bir mevkiye daha transfer yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Enzo Roco`ya Brezilya`dan talip çıktı! Enzo Roco`ya Brezilya`dan talip çıktı!

Antalya Beşiktaşlılar Derneği ve Beşiktaşlılarla bir araya gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı taraftarların yoğun ilgisiyle karşılandı. Fikret Orman, iyi anılar biriktirerek Beşiktaş ailesini büyütmeye çalıştıklarını belirterek, zor süreçler yaşadıklarını ifade etti. Fikret Orman, “Beşiktaş'ın zor süreci yok ama takım olarak son 1 senedir zor bir süreçten geliyoruz. Hepimizin kabul ettiği bir şey var; Bizimle beraber Beşiktaş'ın çıtası çok yükseldi. Normal şeylerden mutlu olmuyoruz. Başarılar üst üste, büyük işler üst üste gelince daha üstünü bekler haldeyiz. Öyle de olması lazım. Hayat hep böyle güneşli günler olmuyor. Arada bugünlerde olduğu gibi yağmur yağıyor dönem dönem kış oluyor. Ama her zaman da güneş olacaktır” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Nusret`te altın antrikot yiyen Ribery çıldırdı: Annelerinizi, büyükannelerinizi s.... Nusret`te altın antrikot yiyen Ribery çıldırdı: Annelerinizi, büyükannelerinizi s....

“NİFAK TOHUMLARI ÜZERİNE BİNA İNŞA ETMEK İSTEYENLERE…”

Beşiktaş'ın çok büyük bir camia olduğunu dile getiren Fikret Orman, mart ayında 116. senelerini kutlayacaklarını belirtti. 116 sene içerisinde 15 şampiyonluk elde ettiklerini kaydeden Orman, şu ifadeleri kullandı:

“Bir iki şeyin altını çizerek anlatmak istiyorum. Hep Beşiktaş ileri doğru gitmeye başladığı zaman böyle bir aşağı çekme olur. Beşiktaş Türkiye'ye çok iyi benziyor. Yukarı çıktığımız zaman hemen aşağıdan çekmeler oluyor. En çok da beni üzen tarafı bunu, camiamızın içinden daha fazla oluşu. Göreve geldiğimiz gündeki Beşiktaş'la bugünkü Beşiktaş'a baktığımızda büyük bir uçurum var. Biz geldiğimiz zaman her şeyden önce morali yoktu, umutları yitirme noktasındaydı. Şu anda borç sarmalıyla 330 milyon dolarlık borçla aldık, rakiplerimize baktığımızda onların borçları daha aşağıdaydı. Stantlarını bitirmişlerdi, hedefi olacak takım yapıları vardı. Mağazacılık organizasyonu bitirmişlerdi. Antalya'da bir mağazamız vardı, şimdi 6 mağazamız var. 24 mağazayla başladığımız bu süreç, 100'ün üzerine çıkmış durumdayız. Biz satış yapmadan, bütün bu işi kendi bünyemizle Beşiktaşlılarla beraber bir yere getirdik. Bundan 6 ay öncesine kadar ekonomiyi yönetmeye aday gösterildi. Bir gün bakan yapıyorlar, bir gün bir şey yapıyorlar. Ertesi günü mesela Fenerbahçe maçımız var, ‘Çıkmayın, 10 sene şampiyon olmayın' derken geçenlerde divan kurulu toplantısında da söyledim. Ne oldu da bir anda bu aramıza nifak tohumları girdi? Beşiktaş sevmek için sevilen bir kulüp değildir. Bizim şarkılarımızda da vardır. Yenilsen de yensen de diye başlar. 116'lık serüven içinde 116 sene şampiyonlukla gelmedik buralara. Bizim en önemli özelliğimiz dürüstlüğümüz, adil oluşumuz, centilmen oluşumuzun bizim Beşiktaş ailesine özgü duruşumuzdur. Bunları bu nifak tohumlarıyla bozmalarına müsaade etmeyin. Bu aile bütünlüğünü, bugün ben buradayım. Mayıs'ta kurulumuz var. Bir dönem kalıyor yani bir dönem sonra bir başka başkanla karşı karşıya kalacağız. Normali de bu. Bu nifak tohumları üzerine bina inşa etmek isteyenlere müsaade etmeyin.”

“EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ TARAFTARLARIMIZ”

Maçların kazanıldığına dikkat çeken Fikret Orman, “Bu kadar emek bu kadar uğraştan sonra başarısız oluşlar olduğu zaman, siz Beşiktaşlı olarak üzülüyorsunuz ama biz daha fazla travmasını yaşıyoruz. Onun için bu travmayı yaşayan insanlar olarak en büyük destekçimiz taraftarlarımız, gülen yüzlerimiz. Moralsizlik üzerine bir bina inşa edip buradan nifak tohumları alarak Beşiktaş'ı iktidar hesabı yapanlara bu camia cevabını verecektir” sözlerine ekledi.

Başkan Fikret Orman konuşmasının ardından minik tarafların formalarını imzaladı, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı.

Yayınlanma Tarihi:13:11,