SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sadık Çiftpınar’ın Fenerbahçe’ye transferine tepki gösterenlere yanıt verdi

Sadık Çiftpınar'ın Fenerbahçe'ye transferine izin verdiği için tepki aldığını belirten Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek "Kulübün menfaatlerini düşünmek zorundayız" dedi. Adil Gevrek, takımdan ayrılan isimlerin yerlerini dolduracaklarını da sözlerine ekledi.

Güncellenme: 15:40, 06/01/2019
Sadık Çiftpınar’ın Fenerbahçe’ye transferine tepki gösterenlere yanıt verdi

E.Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Sadık Çiftpınar’ın Fenerbahçe’ye transferini değerlendirerek, “Sadık 4,5 yıldır bizde, bize çok büyük katkısı oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Yolu açık olsun, inşallah orada da başarılı olur. Teklif geldi, kendisine söz vermiştim. Tepki var ama kulübün menfaatlerini düşünmek zorundayız” dedi.

İLGİLİ HABER Sadık Çiftpınar Fenerbahçe`ye imzayı attı! Fenerbahçe`nin paylaşımı sosyal medyaya damga vurdu Sadık Çiftpınar Fenerbahçe`ye imzayı attı! Fenerbahçe`nin paylaşımı sosyal medyaya damga vurdu

Fenerbahçe'yle anlaştıkları rakam ile bilgi vermeyen Gevrek, “Yiğithan genç bir oyuncu, bizim de bildiğimiz bir oyuncu. Yiğithan'ı bonservisiyle aldık, Barış Alıcı ise kiralık olarak forma giyecek” şeklinde konuştu.

Gevrek, Fenerbahçe'nin en uygun teklifi verdiğini kaydederek, “İki büyük camia bizim için önemli ama biz de hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe ile görüştük. Her iki camiayla da ciddi ilişkilerimiz var. Kulübün menfaatini düşünmek zorundayız. Teklifi en uygun olan Fenerbahçe'ydi. Sadık ile görüştük. Kime vermek istediğimiz değil, futbolcunun da nereye gitmek istediği önemliydi. Sadık bizim için önemliydi. Gelen teklifle vermek zorundaydık. Yerini dolduracağız. O bölgeye bir transfer yapacağız, bu yerli de olabilir yabancı da, önemli olan fayda sağlanması” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Nusret`te altın antrikot yiyen Ribery çıldırdı: Annelerinizi, büyükannelerinizi s.... Nusret`te altın antrikot yiyen Ribery çıldırdı: Annelerinizi, büyükannelerinizi s....

“GİDENLERİN YERİ DOLACAK”

Giden oyuncuların yerini dolduracaklarını belirten Gevrek, “Transfer komitesi, hocamız ve sportif direktörümüz ile konuşacağız. İnandığımız en doğru oyuncu kimse o transferi yapacağız. 3 transfer hedefliyorduk. Giden oyuncularımızın yerine gelecekler olacak. Bizim izlediğimiz oyuncuları bazen getirmek kolay olmuyor, biraz da ondan geç kalıyor. Yapacağımız transferler gelsin uyum ve katkı sağlasın, doğru transferler olsun istiyoruz. Gönül istiyor ki hemen yapalım ama en doğru transferi yapmak istiyoruz. İnşallah hem erken hem de doğru transfer yaparız” diye konuştu.