SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin 32 yaşındaki orta saha oyuncusu Mehmet Topal, Antalya kampında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İşte Topal’ın sözler:

BÖYLE BİR TAKIMA BU KADAR DESTEK KOLAY DEĞİL

“İyi bir kamp dönemine başladık. İnşallah buradaki idmanların faydasını görüp ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlanırız. Camiayı çok iyi tanıyan ve çok iyi bileştiren hocamız geldi. Oyuncuları çok iyi tanıyan, onlardan ne istediğini direkt yüzüne söyleyen bir hoca. Kabul edilebilir bir durumda değiliz. Bizim gibi büyük bir camiaya şu durumda olmak yakışmıyor. Bütün taraftarlarımızdan özür dileriz. Buna rağmen bizi sürekli destekliyorlar. Aslında bunların bilincinde olmamız lazım. Böyle bir takıma bu kadar destek vermek kolay rastlanır bir durum değil. Farklı bir ikinci yarı olacak bizim için. Bu durumdan nasıl kurtuluruz, toplantılarla bunu çözmeye çalışıyoruz. Her şeyimizi sahaya koyup bu durumun içinden bir an önce çıkmak istiyoruz.

BAZI YANLIŞLARDAN DOLAYI BU DURUMA DÜŞTÜK

”Neden bu duruma düşüldü? Çok fazla yenilikler oldu. Yaptığımız hatalardan ders çıkarmış durumdayız. Demek ki bunları yaşamamız gerekiyormuş. En güzel tecrübe yaşanılarak öğrenilir. Geçmişte yaşamamız gerekiyor. Çok zorlu bir ikinci yarı bizi bekliyor. Dönen oyuncular bizim için çok değerli oyunculardı. Bazı yanlışlardan dolayı bu duruma düştük. Herkes hatasının farkında. Dönmeleri bizim için çok olumlu oldu. Şu anda kenetlenmiş durumdayız.”

“HERKES ELİNDEN GELENİ YAPACAK”

“Kim oynamış kim oynamamış bu önemli değil. Herkes oynamak için elinden geleni yapacaktır. Önemli olan kazanacağımız maçlar. Yaşadığımız bazı şeyleri toplum önünde açıkça söyleyemiyoruz. Kendi aramızda konuşuyoruz bazı şeyleri. Ersun hoca oyuncudan memnun değilse direkt olarak yüzüne söyler. Oyuncusuna verdiği özgüven çok önemli. İdmanda çalışmayan oyuncuyu hiçbir zaman istemez. Herkes onun için eşittir.”

SADIK HEM YETENEKLİ HEM HIZLI

“Bu sene ligde en beğendiğim defans oyuncularından biri tanesi. Hem yetenekli hem çok hızlı. Sahada her şeyini veren birisi. O ve kendimiz adına çok sevinirim. Gelirse inşallah hayırlı olur.”