SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kralın son duruşu!

5 Ocak 2019

2 yıl önce Trabzon şehrinin yeni stadı Akyazı Spor Kompleksi’nin açılışı yapılıyor… Başkan Muharrem Usta 50.yıl projesi için camianın önde gelenlerini, bordo mavili renkler altında efsaneleşmiş akla gelebilecek bütün isimleri açılışa davet ediyor.

Stada ismi verilen Şenol Güneş ve yıllar sonra Trabzonspor ile gol krallığı yaşayan ancak taraftarların Galatasaray’a gidişinden dolayı pek içine sindiremediği Burak Yılmaz da Çin’den kalkıp açılışa geliyor. İki isim el ele yeni statta tribünleri selamlıyor, 2010-2011 zaafı olan Trabzonlular’ın anıları tazeleniyor, gözler doluyor.

KRALIN DÖNÜŞÜ

Başkan Muharrem Usta tribünlerdeki havayı görüp Burak’ın yanına yanaşıyor. Elinden tutup ‘Seni alacağım’ diyor. İçine kurt düşürüyor. Başkan dediğini yapıyor. 8 ay sonra Burak Yılmaz Trabzonspor’a geri dönüyor. Kulüp bu transferi o güne kadar görülmemiş bir video ile Burak’a efsane çubuklu formayı giydirip ‘Kralın Dönüşü’ diyerek duyuruyor. Kralın dönüşü kolay olmuyor.

SORUNLU KRAL

Yıllık 3.5 milyon Euro garantili 3 sezonluk ‘Kral sözleşme’ yapılıyor. 3.5 milyon Euro da bonservis parası olarak Çin kulübüne veriliyor. O dönem Burak için bu maliyeti göze alan tek kulüp olan Trabzonspor, ‘Kral’ına İstanbul kapısını aralıyor.

İlk sezon takımın en skoreri olan Burak devre arası kampında düzenlediği basın toplantısında bir sorununun olduğunu açık açık belli ediyor. Transferi düşünülen kanat forvetten ‘Sorumlu Kral’ın itirazıyla vazgeçen Trabzonspor aslında en büyük yanlışı o dönem yapıyor.

‘Alemci Kral’ her fırsatta soluğu İstanbul gecelerinde alıyor. Vukuatlarıyla ünlü ‘Gizli Kalsın’ mekanı dönüşü aracıyla takla atıp ölümden dönüyor.

ALACAKLI KRAL

Şenol Güneş Beşiktaş’a istiyor onu. İstanbul’da olmak için kaçırılmayacak bir fırsat geçiyor eline. Gazete haberleriyle, Fikret Orman’ın açıklamalarıyla gündem oluşturulmaya çalışılıyor.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, ‘Burak’ı alacak parayı henüz darphane basmadı’ çıkışıyla arkasında duruyor. Menajerler devreye giriyor. Son güne kadar gitmek için hazırda bekliyor Burak ama olmuyor. Trabzon gelen teklife yanaşmıyor.

‘Bozulan Kral’ ertesi gün Trabzon’u alacaklarından dolayı TFF’ye şikayet ediyor. Daha önce de kulübe ihtar çektiren ‘Alacaklı Kral’ ile yönetim arasındaki ipler geriliyor.

Sorunun para olmadığını söyleyip, ‘Ameliyat olduğumda beni aramadınız’ diyen ‘Duygusal Kral’ moral bozukluğunu yönetime bağlıyor. Bursa maçında oyundan alınmasına kızan ‘Asi Kral’ son şovunu yaparak taraftarlara ve Ünal Hoca’ya rest çekiyor.

‘Beni şampiyon yapacağını da bilsem kimsenin nazını çekmem’ diyen Ünal Karaman dediğini yapıyor. Kadro dışı kalan ‘Nazlı Kral’ İstanbul’a kaçış planı için büyük bir adım atmış oluyor.

Berber Veysel’e ‘Kral Traşı’ olup kendi deyimiyle gönül verdiği takımıyla yeniden buluşuyor.

Günün sonunda 2 milyon Euro’luk alacağından 450 bin Euro feragat eden ‘Cömert Kral’ Beşiktaş sevdasına kavuşuyor. Bir stat açılışı ile başlayan hikaye Trabzon’a tam 9 milyon Euro’ya patlıyor. Herkesin huyunu suyunu ezberlediği Burak’ın üzerinde ‘Beşiktaşlı duruşunun sorumluluğu’ nasıl durur bilinmez ama Trabzon’da ‘Kralın son duruşu’nu kimse unutmaz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek