SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Budur!

Merhaba Devrim Bey… ‘Ver Coşkuyu' başlıklı yazınızı okudum. Görüşlerinize katılıyorum. Bu konuda teşekkür ederim. İzninizle birkaç ekleme yapmak istiyorum.

İki oğlumun olması ve basketbol oynamaları nedeniyle altyapılardaki rezaleti biliyorum. Koçların bilgisizliği, anlayışsızlığı, adam kayırmalar, yüzsüzlük, ikiyüzlülük, ego tatminleri… Bir şeyler yaptırıyorlar ama kendileri de bilmiyor ne işe yaradığını!

Büyük oğlum şu an Kanada'da lisede okuyor. Okul takımında 2-3 pozisyonunda oynuyor. Ardışık kombinasyonları yapabiliyor ama “Rakiplerimi aynı hareketler ile geçemiyorum. Rakip koçlar, nasıl adam geçtiğimi görüp oyuncularını buna göre hazırlıyorlar” diyor.

Bizde hangi altyapı koçu maç sırasında rakip takımın oyuncusunu okuyup kendi oyuncusunu yönlendiriyor?

Küçük oğlumun daha önce beraber forma giydiği, şimdi Fenerbahçe'de 1-2 pozisyonunda oynayıp ilk 5'te başlayan (2004 / 1.85) çocuk milli takıma alınmazken Fenerbahçe'den gönderilenler alınıyor.

Federasyonun merkezine gidin, devletin ödediği para ile kiralanan arabaları da görmüşsünüzdür.

Kısaca durumumuz budur.

Teşekkürler.

İyi seneler.

***

Erdem Bey'e, basketbolumuzu yönetenlerin bilmediği, gör(e)mediği veya hasıraltı ettiği, diğer paydaşların da hiç dile getirmeyip görmezden geldiği gerçekleri anlattığı için teşekkür ediyorum.

Türk basketbolunun geldiği noktayı şöyle özetleyelim:

20 Ocak'taki All-Star organizasyonu için en çok oyu alan isimler, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Semih Erden ve Banvit'ten Şehmus Hazer'se zaten sorun var demektir!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek