SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yasemin Adar kimdir? Dünya Şampiyonu güreşci Yasemin Adar kaç yaşında?

Yasemin Adar kimdir? Dünya Şampiyonu güreşci Yasemin Adar kaç yaşında?

Yasemin Adar, 6 Aralık 1991 tarihinde doğdu. Son yıllarda güreşte kazandığı madalyalarla adından söz ettiren Yasemin Adar'ın Dünya Şampiyonu ünvanı da bulunuyor. "Yasemin Adar kimdir" sorusunun yanıtı ve merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

İlk milli dünya şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar’ın güreş branşında Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunuyor. Madalyaları ile adından sıkça söz ettiren Yasemin Adar, Eylül spor severlerin ve izleyicilerin de merak konusu oldu. İşte Yasemin Adar kimdir sorusunu yanıtı…

YASEMİN ADAR KİMDİR? YASEMİN ADAR KAÇ YAŞINDA?

6 Aralık 1991 tarihinde Balıkesir doğumlu olan Yasemin Adar, güreş tutkunu bir ailenin evladıdır. Fırıncı bir babanın kızı olan Yasemin spora gülle ve atletizmle başlamış, sonrasında güreş ile spor kariyerine devam etmiştir.

Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi’nde okurken atletizm takımda yer alan genç sporcu daha sonra Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na devam etmiştir.

Memleketi Balıkesir'de güreşe yönelen genç sporcu, Aslan Seyhanlı’nın da teşvikiyle Balıkesir Belediyesi Gençlik Merkezi'nde bu spora başladı.

Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü’nde güreş kariyerini sürdüren Yasemin, aynı zamanda Niğde’de beden öğretmenliği yapmaktadır.

31 Aralık 2018 Sabriye Şengül kimdir? Kick Boks şampiyonu Sabriye Şengül nereli? Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Sabriye Şengül geçtiğimiz aylarda Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında rakibini yenerek ikinci kez Dünya şampiyonu oldu. Sabriye Şengül hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde yer alıyor. İlgili Haberi Oku

2013 yılında Mersin Akdeniz oyunlarında 72 kilo dalı altın madalyasının sahibi olan genç sporcu 2016 yılında da adını zirveye yazdırmıştır. 2016 yılı Avrupa Şampiyonası'nda ilk altın madalyanın sahibi olan Adar, Türkiye'nin ilk kadın güreş şampiyonu olarak adını tarihe yazdırdı. Riga'da düzenlenen şampiyonada 75 kilo dalı müsabakasında Rus rakibi Alena Starodubtseva’yı 7-0 mağlup etmiştir.

2017 yılına gelindiğinde Fransa Paris'te düzenlenen Dünya Güreş şampiyonasında adını finale yazdıran genç sporcu, Belaruslu rakibi Vasilisa Marzaliuk’u 5-4 yenerek altın madalya sahibi olmuştur. Genç ve başarılı sporcu Yasemin Adar, Türkiye'nin ilk dünya güreş şampiyonudur.

31 Aralık 2018 Sümeyye Boyacı kimdir? Şampiyon yüzücü Sümeyye Boyacı kaç yaşında? Sümeyye Boyacı, 5 Şubat 2003 Eskişehir'de doğdu. Altın 2 kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde dünyaya gelen Sümeyye Boyacı, Paralimpik Avrupa Şampiyonasında'ki başarısıyla büyük bir gurur yaşattı. Sümeyye Boyacı hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz... İlgili Haberi Oku