SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da ‘savunma’ krizi! Fatih Terim’in planı…

Galatasaray'da genç savunma oyuncusu Ozan Kabak için ayrılık çanları çalıyor. Serdar Aziz kendine takım arıyor. Teknik heyetin istemediği Maicon’un da veda etmesi bekleniyor. Elde sadece Ahmet Çalık kalıyor

Güncellenme: 09:40, 30/12/2018
Galatasaray’da ‘savunma’ krizi! Fatih Terim’in planı…

Mesut YILDIRIM / Galatasaray için ara transfer döneminin hareketli geçeceği biliniyordu. Ancak kimse üst üste bu kadar çarpıcı gelişmenin yaşanmasını beklemiyordu.

Ozan Kabak'ın 7.5 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli Avrupa kulüplerinin iştahını kabarttı. Borussia Dortmund favori ancak İngiliz ekipleri de listede. Serdar Aziz, gözden çıkarıldı.

Fatih Terim'in takımda görmek istemediği Maicon da kendine kulüp arıyor ve ikinci yarıda kadroda olması zor gözüküyor.

İLGİLİ HABER Son dakika! Serdar Aziz cephesinden flaş açıklama! Son dakika! Serdar Aziz cephesinden flaş açıklama!

BİR AHMET, BİR DE DONK

İlk devrede takımın en çok süre alan üç stoperinin ayrılma ihtimalinin belirmesi sarı-kırmızılılarda alarm zillerinin çalmasına neden oldu. Ara transfer döneminin resmen açılacağı 4 Ocak ile birlikte Galatasaray'da önemli bir hareketlilik bekleniyor. Cimbom bir anda tek stoperle kalabilir: Ligde 511 dakika süre alan Ahmet Çalık. Ryan Donk da zaman zaman savunmada oynasa da Fatih Terim bu oyuncuyu ön libero olarak değerlendiriyor.

BİR YILDIZ, BİR DE GENÇ

Ömer Bayram'ı da elden çıkarmayı düşünen Cimbom'da bu gerçekleşirse savunmadan değişecek isim sayısı dörde çıkacak. G.Saray yönetimi, savunmayı takviye etmek için arayışta. Edinilen ilk bilgiler en az üç stoper alınacağı yönünde. Sarı-kırmızılı yönetim, yeni defans oyuncularının birinin tecrübeli, birinin ise genç olmasını planlıyor. Diğer oyuncu ise direkt oynayabilecek yıldız statüsünde olacak. Alınacak isimleri Fatih Terim belirleyecek.

İLGİLİ HABER Galatasaray`da Ozan Kabak`ın rotası belli oldu! Galatasaray`da Ozan Kabak`ın rotası belli oldu!