SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Afganistan’da skandal! Federasyon başkanına tecavüz suçlaması

Afganistan'da cinsel taciz suçlaması nedeniyle görevden alınan Afganistan Futbol Federasyonu Başkanı Keramuddin Karim için 3 kadın futbolcu şikayette bulundu.

Güncellenme: 21:07, 28/12/2018
Afganistan’da skandal! Federasyon başkanına tecavüz suçlaması

Afganistan Futbol Federasyonu Başkanı Keramuddin Karim, Kadın Milli Futbol Takımı oyuncularına cinsel tacizde bulunduğu yönündeki suçlamaların ardından görevden alındı. Yaşanan skandalın ardından Afganistan Kadın Milli Futbol Takımı’nda 3 oyuncu Keramuddin Karim’i şikayet etti.

Afganistan Kadın Milli Futbol Takımı’nda, Federasyon Başkanı Keramuddin Karim’i şikayet eden oyunculardan biri şiddete maruz kaldığını ve Karim’in kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

‘İSTEDİĞİN KADAR ÇIĞLIK AT KİMSE SENİ DUYAMAZ’

Afganistan’ı karıştıran haberin ardından ifadesine başvurulan kadın futbolcunun anlattıkları tüyler ürpertti. İşte ortalığı ayağa kaldıran ifadeler:

”Diğer odaya geçelim dedi. İçeri girdikten sonra kapıyı kilitledi. Yatağa oturmamı söyledi. Sonra bana ‘Bugün kıyafetlerinin altında ne olduğunu göreceğim’ dedi. Ben gitmek istediğimi söyleyince ‘İstediğin kadar çığlık at, kimse seni duyamaz’ dedi. Sonra beni yatağa itti. Direndim ve yüzüme vurdu. Kapıya gitmeye çalıştım ama açılmadı. Burnum ve dudaklarım kanıyordu. Beni dövmeye başladı. Uyandığımda çıplaktım. Her yerde kan vardı. Vücudumdan kan geliyordu. Silahı aldı ve kafama dayadı. ‘Seni öldürürüm. Ailene de aynı şeyi yaparım. Hayatta kalmalarını istiyorsan sessiz kal’ dedi.

Öte yandan Keramuddin Karim’den şikayetçi olan Afganistan Kadın Milli Futbol takımı, “Bizimle seks yapmayı istedi. Bunu kabul etmeyince milli takımdan kovulduk” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:06,