SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serkan Balcı’dan gündem yaratacak sözler! Aziz Yıldırım… İlhan Cavcav… Ziya Doğan…

Eski Milli futbolcu Serkan Balcı, kariyerinde yaşadığı ilginç anları paylaştı. Serkan Balcı, konuşmasında Aziz Yıldırım, İlhan Cavcav, Ziya Doğan gibi Türkiye'de futbolun önemli isimleri ile yaşadığı anıları anlattı.

Kariyerine TFF 2. Lig ekiplerinden Sarıyer'de devam eden eski Milli futbolcu Serkan Balcı, Eflatun TV'de katıldığı bir programda geçmişte yaşadığı anıları paylaştı. İşte Serkan Balcı'nın başından geçen komik anılar:
Aziz Başkan'ın şekeri çıktığı zaman yaklaşmayacaksın. Bizim bir Denizli faciamız vardı. Havaalanında aranıyor işte Başkan. Bir sağa gidiyor, bir sola gidiyor. En zayıf halka kim? Servet ile ben. (Gülüyor) Millet kızla gezer, ben köpekten laf yedim. 'Şimdi git sen köpeğini gezdir' dedi bana. Servet'e de 'Sen kulaklığını tak türkü dinle sen' diyor. (Gülüyor)
Sonra döndük İstanbul'a. Havaalanında bıraktılar bizi otobüsle. Polis molis herkes gitti. Bizle taraftar kaldık. Samandıra'yla mesafe 15 dakika. 2 saatte gittik. durduruyorlar küfrediyorlar, durduruyorlar küfrediyorlar. Haklılardı. Polis'e 'Bırakın' demiştir Başkan. (Gülüyor) Çok şiddetli bir şey olmadı ama domates atan oldu, küfreden oldu. Anı oldu bizim için.
Appiah'ı çok severdim. Tuncaylar ona şaka yapacaktı. Duş alıyordu bu, antremandan çıktık, Samandıra'nın olduğu yerde. Örümceği bir attılar duşta bir sağa vuruyor, bir sola vuruyor bu. Sonra bu tesisten vın çırılçıplak Samandıra'dan arabayı alıyor, gidiyor. Arıyor diyor ki 'Ben gelmeyeceğim. Bunlar böyle böyle yaptılar'. Düşünsene kas yığını. Korkar adam abi.
İlhan Cavcav efsane... En son dönemleri hastanede yatıyor. Antrenör Mehmet Özdilek kötü gidiyor. Doktora diyor ki 'Hocam bana 1 saat izin ver' diyor. Ne yapacaksın diyor. 'Hocayı kovup geleceğim' diyor.
Ziya Doğan bir gün maçın kadrosunu yazıyor. 'Oğlum bak burada da fazlayız. Oğlum burada da fazlayız. Biz her yerde fazlayız saha içinde. Lan diyorum nasıl fazlayız. Bir baktık takım kadrosu 12 kişi (Gülüyor)
Yakında bırakacağım. Bileğimi kırdılar. Bağlar mağlar koptu. İnanılmaz sağlık ekiplerimiz var ikinci ligde bizim (Gülüyor) Çabuk döndürüyorlar bizi. (Gülüyor)
Ümit abi (Özat) çok komik bir adam. Birgün Gürcistan maçı var Trabzon'da. Son gün antreman yapıyoruz. Hasan Şaş sakızı kalenin içine attı. 'O sakızı çıkar yoksa ertesi gün gol yeriz oradan' dedi. Sakızı çıkartırdı oradan. Sonra o sakızı kalorifere değe değe çıkarttı. Enteresan şeyleri vardı.
Ziya Doğan evine gönderiyordu. Evde kız var mı bir şey var mı diye. Ev baskını bana yapmadı ama potansiyelleri hep baskı altına alırdı. Barış Memiş Yattara ile takıldı futbol hayatı bitti ya. Barış çıktığı ilk sene müthiş, uçuyor çocuk. Sonra bunu puroyla yakaladılar, Ersun Hoca'ya şikayet ettiler. Hoca, 'nerde gördün neden içiyorsun?' demiş. 'Hocam senden gördüm' demiş. Hoca bazen puro içiyor ya.