SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Şenol Güneş ve Serdar Aziz değerlendirmesi

BeIN Sports'ta yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın Şenol Güneş'le sözleşme yenileme kararı hakkında açıklamalarda bulunurken Galatasaray'da yaşanan Serdar Aziz krizine değindi. Demirkol, Sivasspor maçında gıda zehirlenmesi nedeniyle oynamayan ancak 12 saat sonra Maldivler'de ortaya çıkan Serdar Aziz için "Serdar Aziz hakkında aklıma yatmayan çok şey var" dedi. İşte çarpıcı açıklamalar...

Beşiktaş'ın teklifini 'Kalmak istiyorsan kal' diye de okuyabilirsin. Öyle olduğunu söylemiyorum. Yönetimin içinde Şenol hocayı istemeyenler vardı. Fikret Orman'ın da zaman zaman 'acaba mı' dediğini burada söyledik zaten. Şenol hocanın sözleşmenin maddi tarafı ile ilgili itirazları olduğunu biliyoruz. Ve Şenol hocanın Milli Takım isteği.
Böyle bir açıklama daha önce görülmüş bir şey mi ben hatırlamıyorum. Hocaya sözleşme teklif edilmesine karar verildi diye bir açıklama... Ben hatırlamıyorum.
Bu açıklamada Şenol Güneş yok. Eninde sonunda buna olumlu bir pencereden bakmak gerekir. Ben Şenol Güneş'in Beşiktaş'ın elindeki en önemli asset olduğunu düşünüyorum. Yönetim böyle düşünmüyor olabilir. Fikret Orman açıklamalarında o kadar çok 'Ben' dedi ki. İnsan kendisiyle ilgili söylediği zaman çok iyi durmuyor.
Stat yaptın ve ekonomiyi belli noktaya getirdin diye herkes susacak mı yani. Konuşacaklar tabii. Fikret Orman yaptıklarıyla Beşiktaş tarihinde olumlu bir yeri olacak. Olumsuz tarafları da herkes gibi olur.
Biz her şeyi hatırlamıyoruz. Süleyman Seba şu anda bir mit haline getirildi ki, çok saygın bir İstanbul beyefendisi ve futbol insanıydı. Ama tribünler yolladı Süleyman Seba'yı. Siz yolladınız yani. Bunlar normaldir.
Dönelim konuya. Şenol hocayı rahatlatıp yeniden oyuna konsantre hale getirebilecekse bu çaba ben alkışlarım. Ama bu tepkiyse, arkasında başka amaçlar güdüyorsa daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Umuyorum birincisidir.
"Serdar Aziz hakkında aklıma yatmayan çok şey var. Bir oyuncu neden böyle bir şey yapar. Maçtan çıkıp yetişemez misin? Bir gün sonra niye uçmuyor Noel diye mi? Biletler mi pahalı?"
"Bir oyuncu neden saçma sapan bir şey için bu kadar risk alır. Mantıksız anlayamıyorum. Haber yanlış demiyorum, bir çok farklı kanaldan duyduk. Serdar'ın bu konuda bir açıklama yapması lazım."
"Çünkü Fatih Hoca'ya yapılmaz bu. Fatih Hoca'nın bu tip durumlardaki tavrı da 'Satın' değildir. Tutar oynatmaz. Ama bugünün şartları finansal olarak farklı."
"Bir şey söyleyeyim. Atatürk Havalimanı'na girdin. Check-in yaptırıyorsun. Eşinle konuşuyorsun, 'İşte biz de gıda zehirlenmesi bilmem ne" falan diye konuşuyorsun. Sana vermezler kartı. Uçağa bindirmezler."
"İnsan gıda zehirlenmesi geçirip 8 saatlik uçağa biner mi ya. Bir mantıksızlık var yani. Gıda zehirlenmesi ekşi yoğurt yedim karnım ağrıdı değil ki."
"Zehirlenme dediğin bildiğim kadarıyla benim yaşadıklarımda iki üç gün gümbürdersin, yerinden kımıldayamazsın. Maçtan 12 saat sonra gıda zehirlenmen vardı 8 saat uçtun, havuzda da şöyle yatıyorum falan. O havuza da girilmez sana söyleyeyim.
Yaşanan gelişmelerin ardından kamuoyunda yer alan iddialra göre; Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in tecrübeli savunmacıyı gözden çıkardığı ve devre arasında takımdan yollanmasını istediği ifade edildi. Terim'in 'Gözüm görmesin' dediği 28 yaşındaki savunmacının Antalya kampında düşünmediği öğrenildi.
Öte yandan Serdar Aziz'in menajeri Haluk Canatar'ın "Kulüp tarafından arandığım doğru. Şimdilik bu kadarı yeterli olsun" açıklaması yaptığı belirtildi.