SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mauricio Isla: ‘İki maç üst üste kazanmayı beceremedik’

Fenerbahçe’nin Şilili oyuncusu Mauricio Isla, ligin devre arasına girmesiyle tatil için ülkesine döndü. 30 yaşındaki sağ bek “Önemli takımlarda oynamış deneyimli oyunculardan oluşan bir takımız. Ancak üst üste iki maç kazanmayı beceremedik. Düşmemek için oynamak için bizim için hüzün verici” itirafında bulundu. Isla, İspanya ve Meksika'dan takımlarla görüştüğünü ancak daha sonra Comolli ve Ali Koç'la yaptığı görüşmelerin ardından kalmaya karar verdiğini ifade etti.

Güncellenme: 00:48, 27/12/2018
Mauricio Isla: ‘İki maç üst üste kazanmayı beceremedik’

Ülkesinde basının büyük ilgi gösterdiği Fenerbahçe’nin Şilili oyuncusu Mauricio Isla yaptığı açıklamada, “Acı bir tatil. Çünkü iyi şeyler yapamadık. Çok fazla haklı suçlama var. Çünkü önemli takımlarda oynamış deneyimli oyunculardan oluşan bir takımız. Ancak üst üste iki maç kazanmayı beceremedik. Düşmemek için oynamak için bizim için hüzün verici” sözlerini kullandı.

‘Başkan takımda kalmam için ikna etti’

Sezon başında ayrılmaya çok yakın olduğunu itiraf Isla, az daha eski takımı Universidad Chile'ye transfer olacağını itiraf etti. Isla, “Birkaç ay önce durum farklıydı. Çünkü oynamıyordum. Yeni teknik direktörle işler değişti. Ayrıca LaU ile konuşmalarım oldu, İspanya ve Meksika’dan takımlarla da görüştüm. Sportif Direktör ve Başkan’la konuşup şimdilik kalmaya karar verdim. Ardından her zaman olduğu gibi çalıştım ve formamı geri aldım” dedi.

‘Zirveden uzaktayız ama herkesin olmak istediği bir takımdayım…’

Yaşanan krize rağmen kendisini İstanbul'da rahat ve mutlu hissettiğini söyleyen Usla, “Sözleşmemin bir yılı daha var. İstediğim her şeye sahibim. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Belki Türkiye liginin zirvesinden uzaktayız ama herkesin olmak istediği bir takımdayım, kendimi rahat hissediyorum” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Son dakika! Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında dev takas iddiası! 2018`in son transfer bombası! Son dakika! Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında dev takas iddiası! 2018`in son transfer bombası!