SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi’den Ballon d’Or itirafı: ‘Adayları duyunca…’

Lionel Messi, Marca'ya açıklamalarda bulundu. Arjantinli süperstar Ballo d'or hakkında konuşurken "Ballon d'Or adaylarını duyduğumda bu yıl onlarla rekabet edemeyeceğimi biliyordum" dedi.

Güncellenme: 20:38, 27/12/2018
Lionel Messi’den Ballon d’Or itirafı: ‘Adayları duyunca…’

Barcelona’nın ve dünya futbolunun süperstarı Lionel Messi, İspanya’da Marca’ya çok özel açıklamalarda bulundu. Lionel Messi, bu yılki Ballon d’Or ödülleri hakkındaki soruya, “Ballon d’Or adaylarını duyduğumda bu yıl onlarla rekabet edemeyeceğimi biliyordum” şeklinde yanıt verdi.

Cristiano Ronaldo ile olan rekabeti hakkında “Cristiano ile rekabetimiz taraftarlar için çok önemli ve güzeldi” şeklinde yorum yapan Messi, oğullarının kendisini zaman zaman eleştirdiğini ise, “Oğullarım Mateo ve Thiago, futbolu çok seviyorlar. Thiago biraz daha iyi anlıyor çünkü daha büyük. Her maç sonu konuşuyoruz. Bazen beni eleştiriyor. Ben de Barcelona’nın neden kaybettiğini açıklamaya çalışıyorum. Kaybettiğimizde eskiden evde hiç konuşmuyorduk ama çok soru soruylar. Benim de cevap vermem gerekiyor” şeklinde belirtti.

Messi, röportajda eski hocası Pep Guardiola için ise “Çok zor olsa da Guardiola ile tekrar çalışmak isterim. Dünyadaki en iyi teknik direktörlerden birisi” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER 2018`in en çok kazanan sporcuları belli oldu 2018`in en çok kazanan sporcuları belli oldu