SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Fenerbahçe değerlendirmesi: ‘Dolmuşa binmiyordum’

BeIN Sports'ta yayınlanan programda değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin mevcut durumuyla ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

"Jailson'un Ersun Yanal'ın en seveceği oyuncu olacağını düşünüyorum. Ondan 8 de çıkarabilir Ersun Yanal. Barış Alıcı'nın bir oyun bulması kendine. Barış Altınordu'da oynadığı oyunu Fenerbahçe'de oynayarak Fenerbahçe'nin vazgeçilmezi olamaz.
"Oyuncular kulübün DNA'sına göre kendilerine bir oyun bulmalılar. Belki 1. Lig'deyken orta sahadan basıp giden oyuncu olabilirsin ama Fenerbahçe'deyken yaptırmazlar bunu sana. Çok az oyuncu dünyanın her yerinde aynı oyunu oynayabilir. Messi de bile şüphem var. Ronaldo yapıyor."
"Barış özelinde kötümser değilim. Barış'ın çalışkan ve akıllı olduğunu duyuyorum. Kendisine bir oyun bulabilir. Bu kaos içinde kolay değil. Ondan kolay kolay vazgeçilmemesi lazım. Kendisinin vazgeçmemesi lazım öncelikle."
"Fenerbahçe'ye hiçbir şey olmaz. Küme düşmez demiyorum. Düşebilirsin olabilir yani. Fenerbahçe'ye bir şey olmaz Fenerbahçe toparlar"
"80'leri hatırla, neler gördük. 'Arkayı Fenerleyelim' diye laf vardı dolmuşta. Dolmuşa binmiyordum o yüzden ben. Büyük kulüpler yaşarlar bunu zaman zaman."
"Açık konuşayım benim çocukluğumda Beşiktaş ve Galatasaray yoktu. Şampiyonluk kazanmıyorlardı yani. Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında geçiyordu iş. Bunlar yaşanır zaman zaman."