SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Antalyaspor Fenerbahçe maçını yorumladı

Spor yazarları Antalyaspor-Fenerbahçe maçını yorumladı.

Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında oynanan ve 0-0 berabere biten Antalyaspor-Fenerbahçe maçını spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Fenerbahçe acil olarak bazı mevkilerde fazlalık olan oyuncularını yollamalı ve ihtiyacı olan bölgelere takviye yapmalı. Yani iki ön kanat ve santrfor bir de kaleye mutlaka transfer yapmalı. Ülkemizin yetiştirdiği Burak ve Onur transfer edilebilir.
Mehmet Demirkol (Fanatik): Ekici ancak 2. yarıda biraz kat etmeye başladı. Ayew kenara geçti. 2. topları biraz daha fazla aldılar. Ve ceza sahası etkinliği arttı. Ama şut ancak 71’de geldi. Hemen ardından gelen kırmızı kart ise fren oldu. Olumlu bir şey aranacaksa sadece 1 pozisyon verilmiş olmasının altını çizebiliriz. Hepsi o.
Serdar Ali Çelikler (Habertürk): Daha 15. haftada üçüncü teknik adam göreve getirilmişse futbol projesi baştan sona yıkılmış demektir. Damien Comolli'nin kurduğu takım küme düşmüştür. Ersun Yanal ve Ali Koç'un Fenerbahçe gerçeklerine uygun en az 3 kaliteli ismin kadroya dahil etmesi şarttır. Arogan beceriksizin de kovulması…
Uğur Meleke (Hürriyet): İkinci devrenin ilk yarısında Mehmet Ekici’nin isyanıyla oyun biraz hareketlendi ama Ekici’ye ayak uydurma niyeti olan, topu hızlı koşturan tek bir futbolcu yoktu sahada. Dün akşam Antalya’da oynanan maçı Ümit Öztürk bitirdi mi bilmiyorum; ama bitirmediyse de, müsabaka 15 saattir filan devam ediyorsa da merak etmeyin, eminim skor hâlâ 0-0’dır!
Rüştü Reçber (Hürriyet): Fenerbahçe hayata yeni başlayan bebek (emekleme ve yürüme) misali önce kaybetmemeyi sonra da kazanmayı öğrenmelidir. Bu düşünceyi gerçekleştirebilmek için hem zamana ve hemde kişiye ihtiyacı vardır. Ersun hoca devre arasını iyi geçirmek için her türlü imkanı seferber edecektir. Ama olmazsa olmazı alınması gereken oyunculardır.
Ercan Güven (Milliyet): Bundan merak edilen, Comolli’nin hediyesi adamların Ersun Yanal tarafından nasıl işe yarar hale getirilebileceği değil, Fenerbahçe’nin ara transferde kimi alacağıdır. Üç forveti var, gol atan forvet lazım. Bir sürü orta sahası var, üreten oyuna katılan orta saha lazım. Güya stoperleri oturmuş, en az bir tane lazım.
Erman Özgür (Fanatik): Fenerbahçe, Ekici haricinde hiçbir oyuncusunun iyi oynamadığı ve eksik yakaladığı Antalyaspor’a diş geçiremeyerek hayal kırıklığının da seviyesini maksimuma çıkardı.