SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Antalyaspor-Fenerbahçe maçı değerlendirmesi

NTV'de yayınlanan "Yüzde 100 Futbol" programında Antalyaspor-Fenerbahçe maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen'in açıklamaları...

"Antalya'da 4-5 oyuncu ilk 11'de oynamayıp, bir tane de burnu kırılınca genç takıdan oyuncu aldı. Kupada oynayan maçlar da var. Hazır tuttular biraz oyuncuları."
"Antalya her takıma karşı böyle oynuyor. Tam kadro olunca kalite biraz üstte oluyor ve golü de buluyordu. Bugün 1-0 kazanacak olsa ligin ikincisiyle averajla kafa kafa geliyor."
"Bir tarafta Fenerbahçe. Oyunun ritmine baktığımız zaman topun hızına baktığımızda Fenerbahçe'nin problemi daha çözemediğini gördük. Mehmet, Benzia zaman zaman Soldado ve Ayew gibi oyuncular kritik. Ersun Yanal'ın devreye girmesi gereken bir hal aldı."
"20 tane oyuncu orta sahaya yığıldı. Ersun Yanal'ın bir farkını söyleyeyim. Neustadter taktik faul yaptı orta sahada. Daha önce yapmıyordu. Şimdi dikkatli olması gerekiyordu ama bazen taktik faul gerekiyor"
"Ne yapmalı Yanal? Yapacağı tek şey var. Benzia'ya teşekkür edip kenara alacak ve Slimani ile 4-4-2'ye dönebilir diye düşünüyorum. Burada sol önde kimi kaydıracak bilemem ama sola Ayew'i sağa Mehmet'i çekecek. Orta sahada Eljif ve Mehmet olabilir. Ama mutlaka 40 metrede oynanan oyunda ciddi kontra atak tehlikesi yaşamadığı için stoperleri esnetmesi lazım"
"Soldado tek oyuncu olarak Salih'in kucağında kaldı. Mehmet Ekici'li ve Eljif'li orta saha ile daha fazla handikap yaşamazsınız. Fenerbahçe'nin bugün orta sahası fazla."
"Beraberliğe mutsuz geleceksin. O yüzden tehdit yokken iki stoperi esneteceksiniz. Ben 4-4-2'ye dönmeli diye düşünüyorum"
"Sezon başında Fenerbahçe ligi sondan ikinci bitirdi deseydim beni dövmeye gelirlerdi. Tımarhaneye atarlardı. Sen manyak mısın derlerdi. İlk yarının olayı bu. Başakşehir'in lider olması, Galatasaray'ın az puan olması, Beşiktaş'ın performansının kötü olması değil. Bence yılın değil futbol tarihinin en önemli 3 olayından birisidir"
"Bugün yayıncı kuruluşa 4-5 tane kamera yeterdi. Mehmet Ekici yenemedi Antalya'yı. Uğraştı çocuk. Transferi cebe koydu. Şu şartlarda Mehmet'e izin vermesinler. Mehmet önümüzdeki 17 haftaya hazırlayın. Topa vurur, çalım atar. Yeter ki sakatlanmasın"
"Fenerbahçe'de Hasan Ali'nin dışında kimi dersen de Fenerbahçelilerin takdir ettiği bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Ersun Yanal kararı Ali Koç'un bir cümlesi nedeniyle askıya alınmış şekilde geldi. Sözleşmeyi bilmiyoruz konuşmaları duyuyoruz sadece."
"Fenerbahçe Spor Kulübü Ersun Yanal'la 'ilk 10' diye imza attıysa Fenerbahçe kazanamaz. Kalene gelemeyen Antalya karşısında Şener ve Reyes'i oyuna sokan bir teknik direktörle küme düşmemeye oynarsın. Böyle bir şey var mı, yalansa beni yalanlasınlar. Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'si Reyes ve Şener mi?"
"Şu maç 11 puan farklık bir maç mı? Yok. Ama Antalyasapor'un güncel kapasitesi beraberliğe razı. Senin karşındaki Fenerbahçe, Şener ve Reyes'i sokamazsın. Buna hakkın yok"
"Fenerbahçe 1-0 mağlup olur döner ordan en fazla. Oyuna sokarsın Slimani'yi Soldado'nun yanına. Fenerbahçe ligin dibindeyken, rakip kalene gelmedi ikinci yarı. Bekleyen takıma karşı santrafor çıkartıp santrafor çıkartıyorsan, Reyes ve Şener'i oyuna dahil ediyorsan düşmemeye gelmişsin sen"
"Benim hayal ettiğim, Fenerbahçelilerin hayal ettiği Ersun Yanal bu değil. İki tane maçta 4 puan tık diye düştü. Erzurumspor ilk yarı kalene gelmedi. Değiştire değiştire 2-2'ye geldi maç"