SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel’in menajerinden transfer açıklaması

Beşiktaş'ta Pepe'den sonra bir yıldız daha ayrılık kararı aldı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Ryan Babel'in menajeri, Beşiktaş yönetimi ile anlaşamadıklarını ve Hollandalı yıldızın sezon sonunda siyah-beyazlı ekipten ayrılacaklarını açıkladı. Beşiktaş yönetimi ise yeni sözleşme imzalamaya sıcak bakmayan Ryan Babel'i devre arasında satarak para kazanmak istiyor.

Güncellenme: 15:56, 18/12/2018
Beşiktaş’ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel’in menajerinden transfer açıklaması

Beşiktaş sezon sonunda sözleşmesi son erecek olan Ryan Babel ile yeniden anlaşmanın yollarını ararken, oyuncunun menajeri Winnie Haatrecht, Hollanda basınına yaptığı açıklamada siyah-beyazlı ekiple anlaşmaya varamadıklarını belirtti. Hollandalı oyuncunun son durumunu ülkesinin basınına değerlendiren menajer Haatrecht, ”Sezon sonunda ayrılacak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş, Güneş`le ilk kez maçlarının yarısından fazlasını kazanamadı Beşiktaş, Güneş`le ilk kez maçlarının yarısından fazlasını kazanamadı

Ryan Babel’in başkan Fikret Orman ile yeni sözleşme için dün bir araya geldiğini ancak bu görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığını belirten Haatrecht, ”Beşiktaş ile anlaştığımız doğru değil. Böyle bir anlaşma olmadı. Ryan Babel’in devre arasında sözleşmesinin feshedileceği de doğru değil. Ryan Babel şu an için 30 Haziran’a kadar Beşiktaş’ın sözleşmeli futbolcusu. Görünen o ki 30 Haziran’da da Beşiktaş’tan ayrılacağız. Şu anda Ryan Babel’in, Beşiktaş’ın sezon sonuna kadar kalan maçlarına ve Hollanda Milli Takımı’na odaklanmaktan başka bir düşüncesi yok” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi Beşiktaş, 6 ay sonra sözleşmesi bitecek Ryan Babel ile 2 yıllık yeni kontrat yapmak istiyor. Yeni sözleşmenin gerçekleşmemesi durumunda ise devre arasında Ryan Babel’i satarak para kazanmak isteyen siyah beyazlılar, şu ana kadar her iki durumu da hem oyuncuya hem de menajerine kabul ettiremedi.