SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Başakşehir Galatasaray maçı için ne dedi?

Spor Toto Süper Lig'in 16.haftasında Galatasaray deplasmanda Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kaldı. Spor yazarları oldukça çekişmeli geçen mücadeleyi değerlendirdi...

TERİM '8 PUAN KAPANIR' DİYOR ---------- Galatasaray 8 puan gerideyken ikinci yarıda Selçuk da oyuna girmişken oyunu alamıyor. Halbuki ilk yarıda topa daha fazla sahipken bunu yapmışsanız ikinci yarı ihtiyaç varken yapabilirsiniz. Başakşehir istediği gibi oynadı. Terim belli ki devre arasını bekliyor. 8 puan kapanır diyor. Riskten kaçınması bundan. (MEHMET DEMİRKOL)
SONUÇ KÖTÜ OYUN İYİ ---------- KONTROLSÜZ güç, güç değildir. Bugüne kadar 60 dakikalık G.Saray izliyorduk. Dün gece gücünü idareli kullanan sarı-kırmızılılar, coşkulu olmasa da iyi futbol izletti. Bir de Terim’in 3-5-2 inadının kırılması, lig liderine göre taktik belirlemesi önemliydi. G.Saray, Porto maçından sonra iyi toparlanmış ve hazırlanmış. (BAHADIR ÇOKİŞLER)
BAŞAKŞEHİRLİ futbolcular, Porto maçı sonrası sarı-kırmızılıların taktik disiplinde oynayamayacaklarını düşünmüş olabilir. Zira ilk 15 dakika oyunu kendi yarı sahasında kabul etti. 15 ile 30 arasında sarı-kırmızılıların kuşatmasını yarabildi. Kaliteli oyuncularıyla sonuca gitmek istedi. Maçın son anlarında çok gol kaçırdı. (BAHADIR ÇOKİŞLER)
ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİLER? ---------- Galatasaray Başakşehir'e göre mi oynadı? Galatasaray'ın kendi oyununu oynamaya gücü var mıydı? 'Ben Galatasarayım, ben oynarım, beni kovalasınlar' mı dedi. Ama ne oldu; Galatasaray Başakşehir'in oyun düzenini bozdu. Galatasaray hırs açısından bayağı kendisine gelmiş. Şimdiye kadar neredeydiler! (ERMAN TOROĞLU)
TEKERE ÇOMAK SOKTULAR ---------- Galatasaray aslında aldığı bir puanla tekere çomak soktu. Başakşehir'i durdurdu. Bu kayba herkes sevinmiştir. Başakşehir hiç alışık olmadığı bir şekilde tepki gördü. Hiç bunları beklemiyorlardı. Galatasaray dersine iyi çalışmıştı. (ERMAN TOROĞLU)
ELEŞTİRECEK ÇOK ŞEY VAR ---------- Galatasaray’ın eleştirilecek o kadar çok şeyi var ki. Takımın içine bakıyorsun, heyecanını, hırsını kaybeden, artık emeklilik zamanı gelmiş... Ne olursa olsun sarı-kırmızılı kulüp bir markadır. Fatih Terim’in bir çizgisi vardır. Şu anki kadroda bu çizgiye yaklaşamayan o kadar çok futbolcu var ki, inanın eleştirmeye bile değmez. (OSMAN ŞENHER)
TRANSFER YAPILMAZSA... ---------- Galatasaray’ın eleştirilecek o kadar çok şeyi var ki. Takımın içine bakıyorsun, heyecanını, hırsını kaybeden, artık emeklilik zamanı gelmiş... Ne olursa olsun sarı-kırmızılı kulüp bir markadır. Fatih Terim’in bir çizgisi vardır. Şu anki kadroda bu çizgiye yaklaşamayan o kadar çok futbolcu var ki, inanın eleştirmeye bile değmez. (OSMAN ŞENHER)