SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman? Galatasaray Fenerbahçe rakibi belli oluyor

Avrupa Ligi'den Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri kura çekimi ile belli oluyor. Avrupa Ligi'nde 32 takım arasına adını yazdırmayı başaran temsilcilerimiz Galatasaray Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri arasında birbirinden güçlü takımlar yer alıyor. Peki, Fenerbahçe Galatasaray seri başı mı? İşte "UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman" sorusunu yanıtı...

Güncellenme: 21:31, 16/12/2018
Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman? Galatasaray Fenerbahçe rakibi belli oluyor

UEFA Avrupa Ligi’den üst tura yükselen 32 takım arasında yer alan Galatasaray ve Fenerbahçe’nin rakipleri kura sonucu belli olacak. Futbol severler Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman merak ediyor. Topladığı 4 puanla Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanan Galatasaray, en iyi 4 takım arasına girmeyi başaramadı ve kura çekiminde seri başı olma hakkını kaybetti. Fenerbahçe de Avrupa Ligi gruplarını 2. sırada tamamladığı için kurada seri başı takımlar arasında yer alamayacak.

AVRUPA LİGİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

UEFA Avrupa Ligi'nde son 32 takım birbiriyle eşleşecek. Avrupa Ligi'nden üst tura çıkan 24 takımın yanı sıra aralarında Galatasaray'ın da yer aldığı Şampiyonlar Ligi'nden gelen 8 takım mücadele edecek. Avrupa Ligi kura çekimi 17 Aralık Pazartesi günü saat 15.00'te çekilecek. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri bu kura çekimi ile belli olacak. İki temsilcimiz kura çekiminde rakiplerini bekleyecek. Bilindiği üzere gruplarda mücadele eden Akhisarspor ise son maçlar öncesi üst tura çıkma şansını yitirmişti.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe muhtemel rakipleri kimleri? Avrupa Ligi kura çekimi... Fenerbahçe muhtemel rakipleri kimleri? Avrupa Ligi kura çekimi...

İLGİLİ HABER Galatasaray Avrupa Ligi muhtel rakipleri kimler? Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman? Galatasaray Avrupa Ligi muhtel rakipleri kimler? Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman?

KURADA SERİ BAŞI TAKIMLAR

İnter,

Napoli,

Benfica,

Valencia,

Villereal,

E. Frankfurt,

Genk,

Sevilla,

D. Kiev,

Chelsea,

B. Leverkusen,

Salzburg,

Zenit,

Arsenal,

R. Betis,

D. Zagreb

Yayınlanma Tarihi:19:42,