SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MKE Ankaragücü’nde İsmail Kartal’ın görevine son verildi!

Son dakika! Spor Toto Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nde Teknik Direktör İsmail Kartal'ın görevine son verildi. Kartal, Demir Grup Sivasspor deplasmanında alınan 4-0'lık mağlubiyetin ardından yönetimi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Güncellenme: 20:08, 25/12/2018

Son dakika! Spor Toto Süper Lig’de 16. haftada deplasmanda Demir Grup Sivasspor’a 4-0 mağlup olan MKE Ankaragücü’nde maçın ardından sert açıklamalarda bulunan Teknik Direktör İsmail Kartal’ın görevine son verildi.

İşte MKE Ankaragücü’nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama:

“Sivasspor müsabakası sonrası Teknik Direktör İsmali Kartal'ın Kulübümüz Başkanı ve Yönetim Kurulu hakkında ki açıklamaları Kulübümüz tarafından değerlendirilerek görevine son verilmesine karar verilmiştir.

Kupa ve lig müsabakalarında alınan başarısız sonuçların sebebinin farklı nedenlere bağlanarak ve Kulübümüz yönetimine haksız ithamlarda bulunulmasını kabul etmemiz Kulübümüz ve Camiamız olarak mümkün değildir.

Camiamızın ve taraftarımıza karşı saha içinde ki başarısızlığı örtme amacı ile Kulübümüzü kamuoyu önünde küçük düşüren bu beyanlar kabul edilemez.

İLGİLİ HABER İsmail Kartal isyan etti: `Gemi yürümüyor! 6 aydır...` İsmail Kartal isyan etti: `Gemi yürümüyor! 6 aydır...`

Yapılan açıklamanın, bir metinden okunarak yapılması, önceden hazırlandığını açıkça göstermektedir.

Kulübümüzün içinde olduğu ekonomik sorunların bahane edilmiş ise de; bilindiği üzere, Kulübümüz uzun yıllardır ekonomik sorunlarla mücadele etmesine rağmen zorlukları bir bir aşarak başarıya ulaşmaktadır.

Çalışan ve işveren ilişkisi içinde bulunduğumuz Teknik Direktör İsmail Kartal'ın beyanları iş sözleşmesinin devamını olanaksız kılmıştır.

Teknik Direktör İsmail KARTAL ile Kulübümüz arasında ki güven bağları geri dönülmez bir biçimde zedelenmiş olup bu nedenle görevine bugün tarihi itibariyle son verilmiştir.

Kamuoyuna ve Camiamıza Saygı ile duyurulur.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu”

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Sivasspor 4-0 Ankaragücü MAÇ SONUCU | Sivasspor 4-0 Ankaragücü

Yayınlanma Tarihi:21:27,