SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dybala yılın golünü attı, Ronaldo golü ziyan etti: “Egomanyak”

Dybala'nın Juventus'a puan getirecek harika golü takım arkadaşı Ronaldo'nun egosuna takıldı. Sosyal medya Portekizli yıldıza ateş püskürdü

Juventus önceki gün Şampiyonlar Ligi'nde Young Boys'un konuğu oldu. Maç 2-1 İsviçre ekibinin galibiyeti ile sonuçlanırken 90+3'te Juventus beraberlik şansını Cristiano Ronaldo yüzünden heba etti.
Arjantinli yıldız Dybala, maçın son anlarında uzaklardan harika bir şut çıkardı. Ancak ceza alanı içinde ofsayt pozisyonunda bulunan Ronaldo toptan uzaklaşmak yerine kaleye giden meşin yuvarlağa kafasıyla dokunmak istedi.
Her ne kadar topa dokunamasa da kendini pozisyon içinde aktif duruma sokan Ronaldo, hakemin ofsayt düdüğü ile golü iptal etmesine neden oldu.
Juventus 80'inci dakikada Dybala'nın golüyle maçı 2-1'e getirmişti. Ancak sayılmayan gol, Dybala'nın maçın kahramanı olmasını engelledi. Birçok spor yorumcusuna göre Dybala'nın söz konusu şutu turnuvanın en güzel golü seçilebilirdi.
Pozisyonun ardından sosyal medyada Ronaldo'ya büyük bir tepki vardı. Ronaldo'nun 'ben merkezci' oyun karakterini eleştiren futbolseverler, Messi'nin benzer bir hareketi yapmayacağını belirtti.
Sosyal medyada gelen tepkilerden bazıları: "Ronaldo yılın golünü ziyan etti"
"Dybala harika gol atıyor, egomanyak Ronaldo zıplayarak kendine yazmak istiyor"
"O kafa vuruşuyla ne yapacaktın ronaldo!"
"Dümdüz dursan gol geçerli olacaktı"
"Tipik Ronaldo. Utanç verici"