SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi muhtemel rakipleri belli oldu!

Şampiyonlar Ligi'nde grubunu üçüncü sırada tamamlayan Galatasaray ve Avrupa Ligi'nde üst tura yükselmeyi başaran Fenerbahçe'ni n muhtemel rakipleri belli oldu. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın, Avrupa Ligi gruplarında lider olan takımların yanı sıra Şampiyon Ligi'de gruplarını üçüncü sırada tamamlayan en iyi 4 takım ile de eşleşme ihtimali bulunuyor. İşte, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın muhtemel rakipleri...

Güncellenme: 01:15, 14/12/2018
Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi muhtemel rakipleri belli oldu!

Avrupa Ligi D grubu'nda yer alan Fenerbahçe, Dinamo Zagreb'in ardından ikinci sırada yer alarak üst tura yükselme hakkı elde etti. Galatasaray ise Şampiyonlar Ligi’nde grubunu üçüncü sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’den yoluna devam etmeye hak kazandı. Grubu ikinci sırada tamamladığı için seribaşı takımlar arasında yer alamayan Fenerbahçe ve Şampiyonlar Ligi’nden gelen en iyi dört takım arasında yer almayan Galatasaray kura çekiminde Şampiyonlar Ligi’nden gelen en iyi 4 takım ve Avrupa Ligi’nde grubunu lider tamamlayan takımlardan biri ile eşleşecek. İşte, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Avrupa Ligi muhtemel rakipleri…

GALATASARAY VE FENERBAHÇE MUHTEMEL RAKİPLERİ

Son 32 turu kura çekiminde, gruplarını ilk sırada tamamlayan 12 takım ve 2018-19 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması sonuçlarına göre gruplarını 3. sırada tamamlayan takımların en iyi 4'ü seri başı olacak.

Fenerbahçe Avrupa Ligi'nde grubunu ikinci sırada tamamladığı için seri başı takımlar arasında yer alamayacak. Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri ise; Avrupa Ligi'nde gruplarını ilk sırada tamamlayan 12 takım ve Şampiyonlar Ligi 3. sırada tamamlayan takımların arasından en çok puan toplayan 4 takım olacak.

İşte muhtemel rakipler;

İnter, Napoli,

Benfica,

Valencia,

Villereal,

E. Frankfurt,

Genk,

Sevilla,

D. Kiev,

Chelsea,

B. Leverkusen,

Salzburg,

Zenit,

Arsenal,

R. Betis

D. Zagreb*

(*Aynı gruptan geldiği için Fenerbahçe ile eşleşemez)

İLGİLİ HABER Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman? Galatasaray Fenerbahçe seri başı mı? Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman? Galatasaray Fenerbahçe seri başı mı?

AVRUPA LİGİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

UEFA Avrupa Ligi’nde son 32 takım birbiriyle eşleşecek. Avrupa Ligi’nden üst tura çıkan 24 takımın yanı sıra aralarında Galatasaray’ın da yer aldığı Şampiyonlar Ligi’nden gelen 8 takım mücadele edecek.

Avrupa Ligi kura çekimi 17 Aralık Pazartesi günü saat 15.00’te çekilecek. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın rakipleri bu kura çekimi ile belli olacak. İki temsilcimiz kura çekiminde rakiplerini bekleyecek.

Bilindiği üzere gruplarda mücadele eden Akhisarspor ise son maçlar öncesi üst tura çıkma şansını yitirmişti.

Yayınlanma Tarihi:23:33,