SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Pep Guardiola’dan ırkçılığa cevap!

Pep Guardiola’dan ırkçılığa cevap!

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola,Chelsea maçında taraftarların Raheem Sterling'e yaptığı ırkçı saldırılar hakkında konuştu.

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Şampiyonlar Ligi’nde oynayacakları Hoffenheim maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. Guardiola, Chelsea maçında rakip taraftarların Raheem Sterling’e yaptığı ırkçı saldırı hakkında konuştu.

İspanyol teknik adam, ”Irkçılık her yerde. Sadece futbolda değil. Daha iyi bir gelecek için hepimiz birlikte savaşmalıyız. Sadece İngiltere’de de değil, dünyanın her yerinde ırkçılık var. Derin bir utanç yaşıyorum. Chelsea kulübü, konu hakkında polise çok yardımcı oldu. Bu yüzden Chelsea’ye çok teşekkür ederim.” dedi.

Medyayı da suçlayan Guardiola, ”Dünyamızda gerçek güç politacılarda değil, medyada. Bunun sorumlularından biri de medya. Sosyal medyada herkes, istediğini söylüyor. Raheem, sosyal medyayı sık kullanan bir insan. Ona yazılanları çok takmamasını söyledim. Her yerde ırkçılık var. Bunun hala konuşulması utanç verici. Raheem harika bir insan. Sırf teni siyah diye bu ırkçı saldırıdan etkilenecek mi sanıyorsunuz? Hayır.” sözlerini kullandı.

11 Aralık 2018 Liverpool`da Jurgen Klopp etkisi! Tarihin en iyi başlangıcı... 28 yıllık şampiyonluk özlemine son vermek isteyen Liverpool, İngiltere Premier Lig'in ilk 16 haftasında 13 galibiyet alarak en iyi sezon başlangıcını yaptı ve liderlik koltuğuna oturdu. Klopp'un öğrencileri, 16. haftalar baz alındığında 1990-1991 ve 1987-1988 sezonlarındaki çıtayı daha da yukarı çekti. İlgili Haberi Oku