SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’den yürekleri ısıtan etkinlik! ‘İsveçli Babalar’

İsveç Konsolosluğu ile Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Göztepe Spor Kulübü işbirliğine giderek, yürekleri ısıtan bir etkinliğe imza attı.

İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bävman’ın dünya çapında beğeni toplayan ve babaların çocukların bakımı ve eğitiminde üstlendikleri role ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlayan “İsveçli Babalar” sergisi, “Baba, Çocukluğumu Benimle Paylaş” sloganıyla, Göztepe Spor Kulübü desteğiyle düzenleniyor.
Farklı kültürlerden gelen babaların, çocuklarıyla olan ilişkilerini ön plana çıkaran karelerden oluşan “İsveçli Babalar” sergisi, Göztepeli futbolcuların çocuklarıyla çekilen fotoğraflarından oluşan seçkiyle zenginleşti.
Göztepeli futbolcular Yasin Öztekin, Andre Castro ve Kadu (Ricardo Martins de Arujo) ile Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’i çocuklarıyla görüntüleyen fotoğraflarla renklenen sergi, futbolcuların çocuklarıyla olan ilişkilerini yansıtırken, gündelik hayatlarında çocuklarıyla geçirdikleri anları belgeliyor.
Göztepe Spor Kulübü futbolcularının çocuklarıyla birlikte poz verdikleri, yürekleri ısıtan fotoğraflarını ise Göztepe Spor Kulübü adına gazeteci Burak Hakerler ve fotoğraf sanatçısı Ekrem Anamur çekti.
Çocuk gelişiminde anneler kadar babaların da önemli bir rol oynadığının altını çizen etkinlik, Türkiye’de babaların, çocukların bakım ve eğitimine daha fazla odaklanmalarını sağlamayı amaçlıyor.
Sergi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 7-30 Aralık 2018 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.