SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oktay Derelioğlu alacaklarını istedi… Kovuldu!

Darıca Gençlerbirliği, teknik direktör Oktay Derelioğlu'nun görevine son verdi. Oktay Derelioğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Yönetim kurulu tarafından sözleşme tek taraflı feshedilmiştir" dedi.

Güncellenme: 16:27, 07/12/2018
Oktay Derelioğlu alacaklarını istedi… Kovuldu!

TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Darıca Gençlerbirliği’nde teknik direktör olarak görev yapan Oktay Derelioğlu, yönetim kurulu tarafından sözleşmelerinin tek taraflı feshedildiğini bildirdi.

İLGİLİ HABER Yönetimi eleştirinin bedeli ağır oldu! Kovuldu... Yönetimi eleştirinin bedeli ağır oldu! Kovuldu...

Oktay Derelioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Darıca Gençlerbirliği’nde teknik direktör olarak 15 Ekim’de göreve başladığını belirterek, o günden bu yana yönetimin kendisi ve ekibine anlaşma şartlarında yer alan peşinat, maaş ve hak edilen prim de dahil olmak üzere hiçbir ödeme yapmadığını kaydetti. Bunun üzerine 3 Aralık’ta alacaklar için kendilerinin futbolcular gibi hukuki yola başvurduğunu aktaran Oktay Derelioğlu, “Göreve geldiğim günden bu yana bana ve ekibime para ödenmedi. Biz de alacaklarımız için hukuki yollara başvurduk. Bunun neticesinde ekibimizin takıma ligdeki ve Türkiye Kupası’ndaki katkısını gözetmeden hak edişlerimizin talebi gerekçe gösterilerek talihsiz bir kararla bugün yönetim kurulu tarafından sözleşmelerimiz tek taraflı feshedilmiştir. Tüm spor kamuoyunun bilmesini isterim” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Oktay Derelioğlu, kulüpte futbolcularla vedalaştı.