SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan Kulüpler Birliği’nin bildirisi hakkında açıklama!

Galatasaray'ın Kulüpler Birliği'nin yayınladığı bildirinin geri çekilmemesi halinde toplantılara katılmama kararının ardından Beşiktaş Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman açıklamalarda bulundu

Güncellenme: 22:37, 14/12/2018
Fikret Orman’dan Kulüpler Birliği’nin bildirisi hakkında açıklama!

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, daha önce yayımladıkları bildirinin oy birliğiyle arkasında olduklarını söyledi.

MHK’nin Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’ya ceza vermesinin ardından Kulüpler Birliği 17 kulübün imzasıyla bir bildiri yayınlamıştı.

Bildiriye imza atmayan tek kulüp olan Galatasaray da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla bildirinin geri çekilmemesi halinde Kulüpler Birliği toplantılarına katılmama kararı aldıklarını duyurmuştu.

Yaşanan gelişmelerin ardından Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Kulüpler birlik içindedir. Amacımız kimseyi karşımıza almak değil, yapılan yanlışı düzeltmektir. Kulüpler Birliği olarak yaptığımız en büyük yanlış, bildiriden önce Mustafa Cengiz’e haber vermememizdir. Galatasaray’ın katılmaması büyütülecek bir olay değil. Bir sonrakine katılırlar. Kulüpler, bildirinin oy birliği ile arkasındadır.”

“MUTABIKTIR DEDİK, İMZASI VAR DEMEDİK”

“Kulüpler Birliği toplantılarında bir imza olur. Biz hiçbir kulüpten imza istemedik ki, altına imza atmış olsun. Biz 17 kulüp bu metinde mutabıktır dedik, imzası var demedik. Kimse Galatasaray Kulübü’nün karşısında niyeti yoktu, haddi de yoktur. Burası Kulüpler Birliği.”

“SÖYLEYECEĞİMİZİ SÖYLEDİK”

“Biz söyleyeceğimizi söyledik. bahsettiğimiz iki hakem bizim maçlarımızda da hatalar yapmıştır. Maç kaybetmişizdir, berabere bitirmişizdir. Ben hakemlerin şahsiyetinde konuşmuyorum. O hakem olsa doğru, bu olsa yanlış değil.”

“ESASTAN UZAKLAŞIP DETAYDA BULANDIRMAMAK GEREK”

“İlkesinden bahsediyorum. MHK’nin karar vereceği şeydir ceza verip verilmeyeceği. Kamuoyu önünde ‘ceza verilmiştir’ dediğiniz zaman şunu söylüyorum. Geçen hafta X maçında hata olmuştur. O hakemin de hakemliğini durdurduk diye açıklama yapıyor musunuz? Bundan önce hiç yapılmadı. Esastan uzaklaşıp detayda bulandırmamak gerek.”

İLGİLİ HABER Son dakika! Galatasaray`dan flaş Kulüpler Birliği kararı! Son dakika! Galatasaray`dan flaş Kulüpler Birliği kararı!

 

İLGİLİ HABER Fikret Orman: `Adalet bir gün herkese lazım olur!` Fikret Orman: `Adalet bir gün herkese lazım olur!`

Yayınlanma Tarihi:17:01,