SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan flaş Ersun Yanal iddiası: ‘Yanıp tutuşuyor’

BeIN Sports'ta yayınlanan beIN Manşet programında yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe- Ersun Yanal görüşmesi için değerlendirmelerde bulundu.

"Ersun Yanal böyle bir af konusunu niye ortaya koysun ki? Ali Koç'un direkt olarak 'şu oyuncu, bu oyuncu yok' dediği konular için Yanal masaya niye böyle bir şey koysun ki? Aatif mı kurtaracak? Mantıklı gelmiyor bana."
"Bu iş karışık iş. Başından sonuna kadar her durum karışık. Şu ana kadar duyduklarımız hep sağdan soldan. Bence bu iş olmayacak. Bana öyle geliyor. Olabilir de bilmiyorum ama bana olmayacakmış gibi geliyor. Söylenenler mantıklı gelmiyor."
"Ersun Yanal ilk sözleşmesini 1 sezon imzalamıştı Fenerbahçe ile. Büyük takımlarda teknik direktörler sezonluk yapar anlaşmasını."
"İstersen sen oraya 15 sene yaz. İstediğin gibi olmazsa hemen ayrılıyorsun. Böyledir. Fenerbahçe, Galatasaray 5 yıllık anlaşmalar yapsın ve ısrar etsin. Israr et o zaman Cocu'da."
"Ersun Yanal'la çalışmak istiyoruz gel desen bugün gelir. Bence Ersun Yanal Fenerbahçe'de çalışmak için yanıp tutuşuyor. Şartları vardır tabii. Ama Dirar'ı affedin şartı koymaz Fenerbahçe'de çalışmak için."
"Belki Volkan'la ilgili bir şey olabilir. Ama Volkan kendisi de dönebilir. Ali Koç o kapıyı açık bıraktı. Ersun Yanal'ın bir şey söylemesine gerek yok o konuda"
"Kasımpaşa, Fenerbahçe maçını tekrar oynamak için niye itiraz etsin? Burada asıl tartışma konusu şu. Neden tekrarlansın deniyor? Kural hatası olduğu için. Bence kural hatası değil bu hakem hatası"
"Beşiktaş-Galatasaray maçı niye tekrar edilmiyor? Aynı penaltı. Galatasaray da tekrarını istesin o zaman. Dün yine oldu, kupa maçlarında da oldu."
"Ozan Kabak 3-4 senedir takip ediliyor. Sen bilmiyorsun ama onlar Ozan'ı biliyor. Kafayı gösterdiği andan itibaren 'bak enteresan bir çocuk var' deniyor. Bunlar 3 günlük, 1 haftalık iş değil"
"Fatih hoca ve ekibini kutlamak lazım bu arkadaşa şans verdi. Muslera-Ozan diye başlıyor kadro. Bu baştan sona bir hikaye, 10 haftalık bir hikaye değil. Bu kadar yatırım yaptın 10 milyon Euro mudur? Liginin kalitesi bu kadar ama işte"