SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Ankaragücü başkanları arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıktı! Telefonun sebebi stat isyanı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner arasındaki görüşmenin detayına SÖZCÜ ulaştı. Beşiktaş maçının stadının değişmesi yönünde baskı gördüklerinden dert yanan Yiğiner, “Siz de bu sahada oynadınız, iki sakat verdiniz ama ağzınızı açmadınız” sözleriyle içini döktü.

Güncellenme: 10:25, 05/12/2018
Galatasaray ile Ankaragücü başkanları arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıktı! Telefonun sebebi stat isyanı

Mesut YILDIRIM / SÖZCÜ Tartışmalı Kulüpler Birliği açıklaması sonrası eleştiri oklarının hedefindeki isim olan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, önceki gün yaptığı konuşmada yeni bir polemik başlatmıştı. Ankaragücü-Beşiktaş maçı öncesi sarı-lacivertli kulübün başkanı Mehmet Yiğiner'in Galatasaraylı mevkidaşı Mustafa Cengiz'i aradığını hatırlatan Fikret Orman, “Neden?” diye sormuştu. Bu sorunun yanıtına SÖZCÜ ulaştı. Edindiğimiz bilgilere göre Mehmet Yiğiner, Mustafa Cengiz'e hem bir konuda teşekkür etti hem de dertleşti.

İLGİLİ HABER Fikret Orman: `Adalet bir gün herkese lazım olur!` Fikret Orman: `Adalet bir gün herkese lazım olur!`

‘HAKLI ÇIKTIN' İTİRAFI

Mehmet Yiğiner, Beşiktaş maçının farklı bir stada alınması yönünde baskı gördüklerinden dert yandığı Mustafa Cengiz'e, “Siz de bizim sahamızda oynadınız. İki de sakat verdiniz ama ağzınızı açmadınız. Çok teşekkür ederiz. Maçın Afyon'da oynanmasına yönelik şeyler var. Baskı yapıyorlar. Eski fotoğrafları servis ediyorlar” dedi. Cengiz ise “Federasyon böyle bir şey yapmaz. Gönlünüzü ferah tutun” karşılığını verdi. Yiğiner'in korktuğu gerçekleşince Mustafa Cengiz bu kez “Haklı çıktın” diye geri aradı.

İLGİLİ HABER Dünya yıldızlarını Türk futboluna getiren menajer Özkan Doğan: Ülkemizin tanıtımına da katkıda bulundum Dünya yıldızlarını Türk futboluna getiren menajer Özkan Doğan: Ülkemizin tanıtımına da katkıda bulundum

KBV’YE BOYKOT

Sarı-kırmızılılar, Kulüpler Birliği Vakfı açıklamasına karşı bir bildiri yayımladı. O metin için ‘Yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen ve haddini aşan' tanımlamasının yapıldığı Galatasaray açıklamasında, “Adil, eşit ve hilesiz oyunla ilgili temennileri paylaşıyoruz. Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu kulüplerine dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz. Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz kalacak bir çabanın eseridir. Galatasaray olarak açıklama geri çekilene ya da vicdanları rahatlatacak şekilde düzeltilene dek KBV toplantılarına katılmayacağız” denildi.

Yayınlanma Tarihi:08:20,