SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boca Juniors çılgınlığı sokaklara taştı! Böylesi görülmedi…

Santiago Bernabeu Stadı'nda River Plate ve Boca Juniors arasında oynanacak Copa Libertadores finali öncesinde Buenes Aires sokakları sarı laciverte boyandı

SKOR DIŞ HABERLER / Boca Juniors ve River Plate arasında oynanacak Copa Libertadores finalinin rövanş maçı öncesinde Arjantin sokaklarında yer yerinden oynadı.
Arjantin'de çıkan olaylar nedeniyle iki kez ertelenen maçın, Real Madrid'in stadı Santiago Bernabeu'da oynanmasına karar verildi.
İspanya'da yapılacak maç öncesinde yola çıkacak olan Boca Juniors kafilesini ise taraftarları uğurladı.
Akşam saatlerinde sokakları dolduran Boca Juniors taraftarları, takım otobüsünün yola çıkmasıyla adeta sokakları inletti.
Havai fişekler ve meşalelerle takım otobüsünün geçeceği güzergahta sıralanan sarı lacivertli taraftarlar unutulması güç görüntüler oluşturdu.
Geçtiğimiz haftalarda oynanması planlanan maç öncesinde La Bombonera'da yapılan antrenman için stada gelen 50 bin taraftar futbolculara destek olmuş ve müthiş görüntülere imza atmıştı.
Taraftarların bu desteği sonrasında Boca Juniors'lu futbolcuların söylediği tek bir şey var. O da "Ne pahasına olursa olsun İspanya'da kazanmak zorundayız"
Takım otobüsünün ön tarafına yığılan futbolcular, taraftarların oluşturduğu korteji görmek için birbirleriyle yarıştı.
Boca Juniors'lu futbolcuları taşıyan uçakta kulüp personelinin yanı sıra oyuncuların ailelerinin de yer aldığı ve galibiyet için sinerji yaratıldığı öğrenildi.
Öte yandan 81 bin kapasiteli Santiago Bernabeu Stadı’ndaki River Plate-Boca Juniors maçının biletleri satışa çıkarıldıktan iki gün sonra tükendi.
Arjantin basınında, "Libertadores Kupası tarihinin en pahalı maç biletleri satıldı." diye yazılırken, bir kişinin ortalama maaşının 695 avro olduğu Buenos Aires’ten maç için Madrid’e gitmek isteyen bir taraftarın 2 bin 200 ila 3 bin 200 avro ödemesi gerektiği vurgulandı.
İki takım arasında oynanan ilk maç 2-2'lik beraberlikle sona erdi.
9 Aralık Pazar günü saat 22:30'da başlayacak mücadele S Sport Plus'tan canlı yayınlanacak.
İşte Boca Juniors taraftarının takımı uğurlamasından unutulmayacak kareler...