SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarlarından Fenerbahçe Kasımpaşa maçı değerlendirmesi

Spor yazarları Fenerbahçe-Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

Selçuk Dereli (Sözcü): En büyük skandal ise endirekt vuruş kararıydı. Her iki takımdan da oyuncular ceza alanına girmişti ve penaltıyı tekrarlatmalıydı. Bu, bir kural hatasıdır ve maçın tekrarı gerekir.
Bahadır Çokişler (Sözcü): Futbol seyri ve pozisyon zenginliği ilk yarıda izleyenleri sevindirdi. Kasımpaşa’dan Eduok-Tarkan-Trezeguet, Fenerbahçe’den ise Barış- Ekici-Valbuena üçlüleri organize ataklarını ve takımlarının nasıl etkili olabileceklerini bizlere gösterdi. Derbideki kötü futbol da biraz olsun unutuldu. Penaltı canavarı Harun alkışı hak ediyor ancak ‘Bay gol’ Diagne gol atmaya devam ediyor. Mehmet Ekici’ye ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Sarı-lacivertliler böylesine yaratıcı bir oyuncu görmeye hasret kalmıştı.
Mehmet Demirkol (Fanatik): Valbuena ve Barış topla cirit attılar iki kanatta. Ama Slimani defteri kapatmış görünüyor. Bütün sorun orada başlıyor. Sorunun tamamı o değil ama puan durumunun ilk sorumlusu o... Öte yandan Kasımpaşa’nın hücumu ile savunması başka iki takım gibi. Öndekiler şampiyon olabilir. Savunma küme düşebilir. Fenerbahçe içinse durum farklı. İki hattın da pek oluru yok.
Uğur Meleke (Hürriyet): Dün Kadıköy’de distopik bir maç izledik bence: Artık birçok hoca Barcelona’ya, City’ye ya da Guardiola oyununa değil, Klopp’un geçiş stratejisine özeniyor. Dün topa sahip olan gol yedi, oyunu yönlendiren boşluk verdi. Topa sahip olmaya değil, olmamaya dayalı bir oyun bu.
Serdar Ali Çelikler (Habertürk): Kasımpaşa biraz, sadece biraz daha saldırgan olabilse 3-2 kazanırdı. Ya da biraz daha sağlam defans yapabilseler 2-1 kazanırlardı. F.Bahçe ise bu kadar. Devre arasında ileride top tutabilecek kalite katabilecek sağ ön hücumcusu ve santrafor ile bir 8 numara transferi şart. F.Bahçe'nin iyi olduğu tek şey fizik gücünün iyi olması. Ama kalite takviyesi muhakkak.
Deniz Çoban (Fanatik): Maçın hakemi Uğurlu’nun bir önceki maçı Beşiktaş-Sivasspor maçıydı. Orada da Uğurlu Kural hatası yapmıştı. Oyunu Serbest vuruş yerine hakem atışıyla başlatmıştı. Bu kural hatasını görmezden gelen Namoğlu, Uğurlu’yu hemen ertesinde daha önemli bir maça atadı ve sonuç daha önemli bir Kural hatası oldu. Dolayısıyla bu maç tekrar edilirse sorumlusu büyük oranda Türk hakemliğini idare edemeyen Namoğlu olacaktır.