SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Fenerbahçe-Kasımpaşa maçındaki tartışmalı penaltı kararı hakkında yorum

beIN Sports Manşet'te yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe-Kasımpaşa karşılaşmasında yaşanan penaltı kararını değerlendirdi.

"Ben pozisyonun penaltı olmadığı kanaatindeyim. Kapalı olan sol kolunun dirseğine çarptığını düşünüyorum. Orayı saklama ihtimali yok. Sağ elden o top aşağıya o kadar keskin düşmez. Yanılıyor olabilirim, bana öyle geliyor."
"Çizgiden öne çıkmayan kaleci yok. Evet Fenerbahçeliler de girmiş. Kasımpaşalı da girmiş. O yüzden penaltının tekrarı gerekir. Kurala bakıldığında öyle. Cevabını bulamadığım bir şey var, baktım yazılara kimse girmemiş o konuya. Ben hakem hocalarından onu bekliyorum."
"Burada Edouk Fenerbahçeli oyunculardan daha ciddi bir ihlal gerçekleştirmiyor diyorsunuz. Peki daha ciddi bir ihlale neler giriyor? Nedir, hangisi? Bunun açıklanmasını istiyorum. Oraya bir şerh koymuş. İstisnai durumlar var. Bir oyuncu diğerlerinden daha ciddi bir ihlal yapmadığı sürece. Birisi 1 metre girmiş, öbürü 3 metre girmiş. Bunların arasında fark var mı yok mu? Birisi diğerinden daha fazla ihlal ediyor. Bunu koyan yok"
"Hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun, 'Ben öyle gördüm' demesi gerçek mi? Ben inanmıyorum raporda öyle yazdığına. Öyle bir şey yazmış olamaz. İnsan ekrandan istediği kadar tekrarlayabileceği bir şeye öyle diyebilir mi? 1 metre girmiş, 3 metre girmiş. Bunlara ben görmüyorum diyorsan, bu 'VAR' mantığını reddediyorsun."
"Devre arasında Diagne'yi kapabilirler. Kasımpaşa şirket olduğu için, şirketin sahibi de '15 milyon Euro mu?' diyebilir. İngiltere'den talipleri olduğunu biliyoruz. Trezeguet için de ciddi teklifler var. Türkiye'de kimsenin parası yetmez bu oyunculara. Trezeguet Arap Yarımadası'na gidebilir. Maaşı gayet iyi dolayısıyla onun üzerine çıkabilecek Arap Yarımadası var."
"Fenerbahçe'de iş Slimani'de patladı. O gol atamadıkça takımın da direnci düştü. Slimani'de müthiş bir güvensizlik var. Frey'e çok itiraz etmiştim ama Frey formanın hakkını veriyor."
"Galatasaray’ı sadece hakem hataları penaltıyla falan anlatmak çok mümkün değil. İçeride herkes uyanmış durumda. Çok ciddi sorunlar var."
"Şu anda Galatasaray'ı Fenerbahçe'nin durumu kurtarıyor. Normalde birbirlerini yukarıya çekmeleri gerekirken, maalesef böyle olmuyor."
"Gomis gitmek istese de onu tutmaya ikna etmemek ciddi bir yönetim hatası. Her şeyi Eren üzerinden anlatmak Eren’e haksızlık olabilir. Gomis’in de bu sezon 29 gol atma garantisi yoktu."