SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Ersun Yanal devre arasına kalmadan gelecek!

Fenerbahçe'nin Kasımpaşa ile 2-2 berabere kaldığı maçı NTV'de değerlendiren Rıdvan Dilmen, çok tartışılan penaltı kararı ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Dilmen Fenerbahçe taraftarlarının ısrarla takımın başında görmek istediği Ersun Yanal için, ''Ersun Yanal devre arasına kalmadan gelecek bence'' dedi.

Güncellenme: 07:58, 04/12/2018
Rıdvan Dilmen: Ersun Yanal devre arasına kalmadan gelecek!

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin Kadıköy’de Kasımpaşa ile 2-2 berabere kaldığı maçı değerlendirdi. Kasımpaşa’nın penaltıda kurar ihlali nedeniyle iptal edilen golünü değerlendiren Dilmen, ”Sadece Kasımpaşalı oyuncu ihlal etse… Fenerbahçeli iki oyuncuda girdiği için tekrar edilmeli’ dedi. Dilmen çok konuşulan Ersun Yanal ismi için ise flaş bir açıklama yaptı. İşte Dilmen’in açıklamaları…

İlk yarı maçtan önce 2 takımı masaya yatırdığımda beklediğim gibi bir maç çıktı. Skorda beklediğimden az çıktı. Fenerbahçe sezon başından beri kötü gidişatına devam ediyor. Evinde sadece 2 galibiyeti var sanırım. Maalesef haftaya da Akhisarspor ile oynuyorsunuz. Koskoca Fenerbahçe’nin 14 hafta sonunda 27 puan kaybetmesi olağanüstü bir olay.

Kasımpaşa bugün kazanabilirdi ve kaybedebilirdi. Çok iyi ve güçlü bir ekip. Şampiyonluk yarışında ikinci sıradalar. Transfer yapma şanslarıda var. Büyük kulüplerin ekonomik problemleri kadar VAR sisteminin gelmeside etkili oldu…

Ben büyük takımda da oynadım, anadolu takımında da oynadım. Büyük takımlara 7-8 tane ofsayttan gol veriliyordu eskiden. Anadolu takımlarının penaltıları verilmiyordu. Ben Anadolu takımından oynarken penaltım verilmiyordu. VAR’dan sonra bu değişti. VAR geldi, büyüklerin bombaları patladı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Kasımpaşa maçında penaltı kaçtı, gol geldi, VAR `dur` dedi! Fenerbahçe Kasımpaşa maçında penaltı kaçtı, gol geldi, VAR `dur` dedi!

Büyük takımların işi kolay değil. Kasımpaşa 8. penaltısını attı bugün. Önceden itiraz diyordu Kasımpaşa yöneticiler demek ki haklıymışlar. Penaltıyı verdin? Niye tekrarlatmıyorsun. Bir de VAR’a bakıyorsun… Penaltıda bildiği benim; sadece Kasımpaşalı oyuncu ihlal etse Fenerbahçeli iki oyuncuda girdiği için tekrar edilmeli. Kalecinin ihlallerine de göz yumuluyor. Penaltının tekrarı gerekirdi.

Penaltı tekrarlanmalıydı. İhlali yapanlar sadece Kasımpaşalı futbolcular değildi. Harun da öndeydi. Penaltıların yüzde 99’unda ihlal vardır zaten bakılsa. Kaleci hep öne çıkar.

SONDAN DÖRDÜNCÜSÜN MAÇA 25-30 BİN GELMİŞ

Kasımpaşa’nın renkli futbolu 2 tane İstanbul’un semt takımları 1 ve 2. sıradalar. Ortak özellikleri yöneticilerin kulüpleri. Örneklerimiz de var demek ki. Fenerbahçe’nin planlama hatasından ve teknik direktör hatasından yardımcı işle devam edilmesi ile bir yerlere kadar gelindi. Cocu ile imza feshedilmemiş olabilir… Ama şu an ligde haftaya 1-0 kaybedersen taraftarın sokağa çıkacak durumda değil. Hakikaten de o kadar büyük camiaki bu soğukta ligde sondan dördüncüsün ve maça 25-30 bin seyirci gelmiş. GÖZ GÖRE GÖRE İFLASA GİDİYORSUNUZ

İddia ediyorum. Hiçbir kulüp bu durumdayken bu kadar seyirci maça gelmez. Taraftar hala asılıyor maça Fakat yönetimin perde arkasında hesapları vardır bunu bilemeyiz. Bize de karışmak düşmez. Ama fikirlerimiz vardır. 2 puan daha gitti. Yarışta olma ihtimalin de kalmadı. 14 hafta göz göre göre iflasa doğru gidiyorsunuz ve müdahale etmiyorsunuz.

ERSUN YANAL PANSUMAN OLABİLİR

Aykut ve Ersun hoca da gelmeyecek. Ali bey bu söze takılmış olabilir. Ben Ersun Yanal gelsin demiyorum. O dedilerle bu dedilerle olmaz bu iş. Conte tarzı gibi bir adam bulurum 2.5 yılık bir yapılanma ile yola çıkarım. Koeman ile yapılanma şansın yok. Ersun Yanal’da pansuman olabilir. Bu takımın forması 4 ile 8 arası atar kendini. Başarılı mı deriz ona da? Fakat ben başarılı değilim. Fenerbahçe takımı zaten olur.

BU ASLA BİR DUYUM DEĞİL AMA ERSUN YANAL…

Sayın Ali Koç, ‘Ersun Yanal’ı getirirsem taraftarın istediğini yapmış olurum’ gibi bir psikolojide olmamalı. Ersun Yanal mevcut yaralara iyi bir pansuman olur. Ancak bence Fenerbahçe, Conte tarzı bir teknik adamla yoluna devam etmeli. Ersun Yanal devre arasına kalmadan gelecek bence. Bu asla bir duyum değil. Sadece benim düşüncem.

Yayınlanma Tarihi:22:16,