SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in yeni stadı Eryaman’da son aşamaya gelindi.

Süper Lig yepyeni bir stada kavuşuyor. Ankaragücü'nün maçlarını oynayacağı Eryaman Stadı'nda son hazırlıklar yapılıyor...

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'nün yeni mabedi Eryamam Stadı'nda son aşamaya gelindi. Ankara Eryaman Stadı'nda koltuk yerleştirme işlemleri başlarken, ışıklandırma da test edildi.
Ankara'da yapımı 1,5 yıldır devam eden Eryaman Stadı için artık geri sayıma geçildi... Ankaragücü'nün maçlarını oynacağı statta tribünlerin koltuk yerleştirme işlemi başlatıldı ve ışıklandırma test edildi.
Yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan stat 22 bin koltuk kapasiteli olacak. Hibrit çimin serilmesiyle birlikte görüntüsü tam anlamıyla ortaya çıkan statta 51 adet loca yer alıyor.
Ankaragücü Kulübü Eryaman'da yapımı süren yeni stadyumla ilgili bir bilgilendirme açıklaması yaptı.
Açıklamada stadyum koltuklarının sarı-lacivert olacağı belirtildi.
Açıklama şu şekilde: "Eryaman Stadı’nın koltuklarının kırmızı olacağı şeklinde sosyal medyada yer alan paylaşımlar doğru değildir. Yüklenici firmayla konu ile ilgili görüşme yapıldı .
Sadece Basın ve VİP tribünü koltuklarının kırmızı olacağı, onun dışındaki tüm koltukların sarı-lacivert olarak planlandığı gibi takılacağı bilgisini aldık."