SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Lokomotiv Moskova-Galatasaray maçı değerlendirmesi

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde Lokomotiv Moskova'ya 2-0 yenildiği maçın ardından yorumcu Mehmet Demirkol beIN Sports ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Demirkol'un açıklamalarından satır başları...

"Kim kendini verdi? Biraz Ozan, biraz Donk. Kimse mücadele etmedi, temas yok kimsede. Kulüplerde olabileceğin sahne buydu, buna odaklanman lazım. Kulüpler Birliği açıklama yapıyor, Galatasaray ona cevap veriyor, oyuncunun kafası dağınık."
"Alt yaş gruplarından itibaren kulüp kariyerinde ulaşabileceğiniz en büyük yer Şampiyonlar Ligi. Buraya kafayı vermek zorundasın ve konsantre olmalısın. Daha önemli bir maç yok."
"Fatih Terim'den 'kırılıyoruz' lafını duyduğumu hatırlamıyorum. Ndiaye, Donk gibi adamlar niye kırılır? Tabii ki federasyonla sorunların olabilir, hakemler kötü olabilir ama teşhisi doğru yapman lazım. Bu takımda, isyan eden oyuncu maalesef yok."
"Fatih Terim bazı şikayetlerinde haklı olabilir ama asıl dokunması gereken yer, saha içi. İstediğimizi yapalım, eninde sonunda oyuncuda bitiyor iş. Hasan Şaş saha kenarında oynamak için deliriyodur ve çıksa şu psikolojik durumda 10 dakika oynar."
"Fatih Terim elinde olsa tüm takımı değiştirecek. Hocanın %100 sahaya dönmesi lazım. Biz Fatih Terim'i Türkiye'de bir futbol devrimi yapmış olarak biliyoruz. Formda olursa, yine yapar."
"Belhanda olmadan olmayacağını umarım Galatasaray taraftarı anlamıştır. Belhanda takımın %40'ını taşıyordu. Eleştirilerin ne kadar haksız olduğunu tüm futbol severler görmüştür."
"Feghouli, Selçuk şu takımda nasıl kendisini sahaya atamaz. Bunun anlaşılabilir bir tarafı yok. Linnes'in, Ozan'ın vasat oynama hakkı var. Bunlar zaten belli seviyede topçular. Feghouli'nin Selçuk'un her zaman jilet gibi olması gerek. Bu yetenekteki oyuncular vasat olduklarını anladıkları an futbolu bırakırlar. Kendi miraslarına ihanet edemezler"
"Rakip çok anormal bir şey yapmadı. Savunma yerindeyken acayip iki gol attılar. Oyuncunun cephanesi yok. Kim kendini verdi? Muslera'nın sinirli olmasının nedeni o."
"10 kişi ceza sahasının içindesin ve kimse kimseye dokunmuyor. Böyle olmaz tabii ki. Santrafor yok falan ama bizim de bir an önce konsantre olmamız lazım. Buna destek vermemiz lazım. Galatasaray'ın da cevap vermemesi, dünya sahnesindeyim, sizinle uğraşamam demesi lazım."
"Bir de şunu anlamıyorum, bu kadar yabancı oyuncu var. Bizim çocuklar kopabilir ama Nagotomo niye Nagotomo değil. Büyük hayal kırıklığı benim için. Bugün maç öncesinde Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki şansının devam ettiğini düşünüyordum ama oyuncular öyle düşünmüyordu."