SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Ankaragücü Beşiktaş maçını değerlendirdi

Spor yazarları, Beşiktaş'ın 4-1 kazandığı Ankaragücü maçını yorumladı.

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Beşiktaş'ın Ankaragücü'nü 4-1 yendiği maçı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Beşiktaş sadece 3 puanı değil uzun yıllar hem Türk futboluna hem de Beşiktaş’a büyük hizmetler edecek genç isimleri de kazanmış oldu. Yaş ortalaması yüksek olan mevcut kadro ömrünü tamamladı. Beşiktaş oyun zekâsı ve yüksek top tekniğiyle öne çıkan genç isimlerle önümüzdeki yılların şampiyon kadrosunun temellerini şimdiden atmaktadır.
Ali Ece (Fanatik): Güven Yalçın ve Dorukhan’da ısrar etmek, ilk 10 haftadakinden farklı olarak hem orta saha hem de forvet hattında daha dinamik bir Beşiktaş olmasını sağlayan bir numaralı faktördü. Daha dinamik ve daha disiplinli bu oyun kurgusunda da Adem Ljajiç özel yetenekleri ölçüsünde pırıl pırıl parladı.
Attila Gökçe (Milliyet): Bu arada... Güven Yalçın kardeşimiz golden sonra bir okçuluk ritüeli sergiledi... İtirazım yok, eyvallah. Yine de merak ediyorum. O hareketle hayal kırıklığı kahramanı Guiza’ya mı benzemek istiyorsun, yoksa Usain Bolt’a mı?
Cem Dizdar (Fanatik): Beşiktaş maçı kendisi için gerçek anlamda eğlenceye çevirdi. Bunda en büyük pay da kuşkusuz futbolu önce eğlence için oynayan gençlerin hesapsızlığı ve samimiyetiydi.
Oktay Derelioğlu (Takvim): Kadrodaki eksikler nedeniyle ilk 11'e giren Güven Yalçın ve Dorukhan da iyi oyunları ile hem Ankaragücü galibiyetinde büyük rol oynadılar hem de gelecek için umut verdiler. Sakatlanan Gökhan'ın yerine oyuna giren Fatih de savunmada iyiydi.
Kenan Başaran (Hürriyet): Yönetimler dostluk için çalışmalı. Taraftar kavgalarını beslemeleri yanlış. Demem o ki, şu ‘1 liralık bilet’ esprisi pek komik değildi! Gelecek hafta, VAR’dan çok daha önemli sorunları var olan Beşiktaş ile Galatasaray karşılaşacak. Bence kaybeden için ‘sezon finali’ olacak derbi.
Erman Özgür (Fanatik): İlk 11’lere bakınca Beşiktaş’ın Güven, Necip, Dorukhan, Pektemek gibi oyuncularla oyuna başlaması Ankaragücü için kağıt üstünde avantaj gibiydi. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.