SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü Beşiktaş maçının stadı değişti!

Spor Toto Süper Lig'in 13.haftasında oynanacak Ankaragücü Beşiktaş maçının oynanacağı Osmanlı Stadı'nda zeminin elverişsiz olduğu kararı alındı. Mücadele Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanacak.

Güncellenme: 17:14, 04/12/2018
Ankaragücü Beşiktaş maçının stadı değişti!

Daha önce Osmanlı Stadyumu’nda oynanacağı açıklanan Süper Lig’deki MKE Ankaragücü – Beşiktaş mücadelesi, sahanın futbol oynamaya elverişli olmaması nedeniyle Kayseri’ye alındı…

Cumartesi günü saat 19.00’da oynanacak mücadele öncesi Osmanlı Stadyumu’nda yapılan incelemeler sonrası futbolcu sağlığını tehdit eden elverişsiz zemin raporu verildi.

Bilirkişi raporu sonrası her iki kulüp ile görüşen Türkiye Futbol Federasyonu maçın başka bir statta oynanmasına karar verdi.

İlk olarak Afyon Zafer Stadı düşünüldü ancak VAR sistemi Afyon’a henüz kurulmadığı için o seçenek rafa kaldırıldı. Daha sonra her iki kulüp ve federasyon yetkilileri mücadelenin Kayseri Kadir Has Stadı’nda oynanması yönünde karar kıldı.

İLGİLİ HABER Ankaragücü Başkanı Yiğiner: TFF son dakika golü attı Ankaragücü Başkanı Yiğiner: TFF son dakika golü attı

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA YAPILDI…

Spor Toto Süper Lig kulüplerinden MKE Ankaragücü’nün maçlarını oynadığı Osmanlı Stadı’nda hafta başından beri yapılan rutin incelemeler esnasında, son bakım çalışmaları sırasındaki hatalı uygulamalar sonucu saha zemininin futbol oynanmayacak ve sporcu sağlığını riske edecek durumda olduğu tespit edildi.   Bu gelişme üzerine Futbol Federasyonu tarafından 24 Kasım Cumartesi saat 19.00’da bu sahada oynanacak MKE Ankaragücü-Beşiktaş müsabakasının, aynı tarih ve saatte Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu’nda oynanmasına karar verildi.   Öte yandan maçlarını yine Osmanlı Stadı’nda oynayan Spor Toto 1. Lig kulüpleri Gençlerbirliği ve Osmanlıspor da saha zemini futbol oynanacak hale gelinceye kadar maçlarını başka stadyumlarda yapacak.

İLGİLİ HABER Ankaragücü-Beşiktaş maçın öncesi zeminin son durumu! Ankaragücü-Beşiktaş maçın öncesi zeminin son durumu!

Yayınlanma Tarihi:12:51,