SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’dan Tahkim ve PFDK kararları sonrası flaş açıklama: ‘Şaşırmadık’

Galatasaray’dan Tahkim ve PFDK kararları sonrası flaş açıklama: ‘Şaşırmadık’

Galatasaray; Tahkim Kurulu ve PFDK'nın kararlarının ardından resmi internet sitesinden "Şaşırmadık" başlığıyla sert bir açıklama yayınladı.

Galatasaray Spor Kulübü, resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. Tahkim Kurulu’nun derbi kararı ve Mustafa Cengiz’in yeniden PFDK’ya sevk edilmesi üzerine bir metin yayınlayan sarı-kırmızılılar “Şaşırmadık” başlığını kullandı. İşte o flaş açıklama:

“Kurucu Başkanımız Ali Sami Yen'den bu yana, “Türk olmayan takımları yenmek” düsturunu bihakkın yerine getiren sporcularımız, onurlu mücadelelerinde en büyük gücü, sarı/kırmızıya gönül verenlerden almıştır.

Galatasaray Camiası, her zaman, her durumda, eli kalbinde, gözü sahada, başı dik, takımıyla bir bütündür.

“Bir his takımıdır.

Renklerine aşıktır.

Galatasaray feragat ve fedakarlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır!

Şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez…”

Ey Galatasaraylı, gün, bir kez daha, bir olduğumuzu göstermenin gerektiği gündür.

Herkes bilir ki, yel, kayadan toz alır!

Biz kazanacağız!

Çünkü biz Galatasarayız!

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ” 22 Kasım 2018 Son dakika! Mustafa Cengiz`e PFDK`dan bir şok ceza daha! PFDK, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e açıklamaları nedeniyle 45 gün daha hak mahrumiyeti cezası verdi. İlgili Haberi Oku

22 Kasım 2018 Son dakika... Tahkim Kurulu kararını açıkladı! Derbideki tüm cezaları onadı... Süper Lig'de 11.haftada oynanan olaylı Galatasaray Fenerbahçe derbisinin ardından verilen cezalar sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu gerçekleştirdiği toplantının ardından bütün kararları onadığını açıkladı. İlgili Haberi Oku