SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da şok istifa: ‘Artık bu kadar dayanabildim’

Son dakika! Galatasaray'da mali krizin en çok etkilediği Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın teknik direktörü Sedat İncesu istifa ettiğini açıkladı. İstifa eden Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın teknik direktörü Sedat İncesu "Bizi Avrupa’ya göndermemek için elinden geleni yapanlar sonunda kazandı. Aylardır bir kuruş almadım. Şu an Florya’dan evime yürüyerek gidiyorum. Beni çoluğuma çocuğuma rezil ettiler. Çocuğumun kumbarasındaki parasını alıyorum" dedi. Galatasaray'dan jet yalanlama geldi.

Güncellenme: 17:15, 04/12/2018
Galatasaray’da şok istifa: ‘Artık bu kadar dayanabildim’

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Teknik Direktörü Sedat İncesu istifa ettiğini Twitter hesabından açıkladı.

Sarı kırmızılı ekipte yaşanan mali sorunlardan en fazla nasibini alan şube olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın hocası İncesu, Twitter hesabından “Bitti…” yazarak ayrılığı duyurdu.

Öte yandan Fanatik Gazetesi’ne konuşan İncesu, “Artık bu kadar dayanabildim. Bizi Avrupa'ya göndermemek için elinden geleni yapanlar sonunda kazandı. Aylardır bir kuruş almadım. Şu an Florya'dan evime yürüyerek gidiyorum. Beni çoluğuma çocuğuma rezil ettiler. Çocuğumun kumbarasındaki parasını alıyorum” ifadelerini kullandı.

ÖNCE AVRUPA’YA GÖNDERMEDİLER SONRA VAZGEÇTİLER

Galatasaray’da yeni sezon öncesinde Tekerlekli Sandalye Basketbol Şubesi'nin kapatılacağı haberleri yayılmış ardından yönetimin kararıyla takımın Şampiyonlar Ligi’ne katılması için gerekli bütçenin verilmeyeceği açıklanmıştı.

Yaklaşık 100-150 Bin TL maliyet nedeniyle Galatasaray’ı Avrupa’ya göndermeyen sarı kırmızılı yönetim, kupaya katılacak olan üçüncü temsilcimiz Karabükspor’un kapanması nedeniyle yeniden başvuru hakkı kazanmıştı.

Gelen tepkiler üzerine Karabükspor’un yerine yeniden Şampiyonlar Ligi’ne katılma başvurusu yapan Galatasaray’ın bu isteği Uluslarası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu tarafından kabul edilmişti.

GALATASARAY’DAN JET YALANLAMA

Galatasaray Kulübü Sedat İncesu’nun istifasının ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. İşte Galatasaray’dan yapılan açıklama:

Tekerlekli Basketbol Takımımızın antrenörü Sedat İncesu, bir gazeteye verdiği demeçte, “…aylardır bir kuruş almadım…evime yürüyerek gidiyorum…” gibi ifadeler kullanmıştır.

Camiamızı bilgilendirmek zorunlu hale geldiği için aşağıdaki açıklamayı yapmak gereği doğmuştur:

Gerek Sayın Sedat İncesu gerekse Tekerlekli Basketbol Takımımız oyuncularına maaşları zamanında ödenmektedir.

Kulübümüzün Sedat İncesu'ya hiçbir maaş borcu yoktur.

Bu zor günlerde, Kulübümüz üstüne oynanan oyunlara karşı Camiamızın ihtiyatla yaklaşması ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir.

Durumu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü 10 AVRUPA KUPASI KAZANDIRDI

Sedar İncesu Galatasaray ile uluslararası arenada 10 kupa kaldırdı. Sarı kırmızılılar İncesu ile birlikte 5 Şampiyonlar Ligi, 4 kıtalararası ve 1 tane de Eurolig 2 Kupası’nın sahibi oldu. Ayrıca 9 lig ve 1 tane de tekerlekli sandalye takımının kuruluşunda 2. Lig Kupası ile birlikte toplam 20 kupayı müzeye götürdüler. 

Sedat İncesu

Yayınlanma Tarihi:14:54,