SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan çarpıcı Mircea Lucescu açıklamaları

BeIN Sports Haber'de yayınlanan 'beIN Manşet' programında konuşan Mehmet Demirkol, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu hakkında açıklamalarda bulundu.

"Lucescu'yu çok beğendiğim için zamanında çok eleştiri almıştım ama biri bana şunu şöylesin; Lucescu önümüzdeki 3,5 ay boyunca ne yapacak? Bu Milli takım hocalığı yanlış, her seferinde söyleyeceğim. Bir de euro maaş ödüyoruz. Bari TL'ye çevirelim maaşını. Lucescu'nun geldiği günden beri söylemek istediği şu; sizin futbol seviyeniz yetersiz. Bunu yeniden yapmam için bana fırsat tanıyın."
"Lucescu'ya da Yeniköy Kasabı diyorlardır. Türkiye'nin 2024 tanıtımında futbolcu yoktu kasap vardı. Maalesef değil adam marka olmuş dünya çapında, demek ki Yeniköy Kasabı diye dalga geçmeyeceksin kimseyle."
"Lucescu'nun söylediklerinde doğruluk payı olan çok yer var ama moralimizi bozmadan söyle geç. Madem bu kadar şey söyleyeceksin, bir kere söyle bitsin. Finalde mi söyleyecek her şeyi. Hiddink öyle yapmıştı. Hırvatistan maçı bitti bizim ne kadar kötü olduğumuzu söyledik. Niye aldın 5 milyon Euro'yu o zaman kardeşim"
"Milli takımda bundan başka bir şey olmaz. Bizim Almanya kökenli oyuncularımız Almanya'da aynı takımda oynasa Bundesliga'nın sonunda olurlar. Oyuncu seviyeleri düşük. Takımın çoğu da altyapısını dışarda almış oyuncular."
"Çok fazla beklentim yok. Kendimizi kandırmayalım, Almanya düşüyor bizim Milli takımımız A Klasmanına çıkamaz. Lucescu bu yapıda bir şey yapamaz. Lucescu'dan faydalanmak istiyorsak altyapıların başına getirelim"
" Enes Ünal büyük bir patlama yapmış santrafor değil. Umut vaadeden tek oyuncu Cengiz Ünder. Oğuzhan mı ileride çok iyi oyuncu olacak, kim olacak? Okay'ın içinden Iniesta çıkmayacak. Okay iyi oyuncu ama bu. EURO 2020'ye gitmeyeni dövüyorlar."
"Lucescu'dan bu sistemde bir şey alamayız. Altyapının başına geçsin, burada yıpranmasın. Lucescu kötü teknik adam değil, uyumsuzluk var. Doğru bir eşleşme değil. Ben de o koltukta otursam, aynı şeyleri söylerim. Eğer Mircea Lucescu yapabileceği bir şeyler olduğuna inanıyorsa kalsın. Ancak söylediklerinden bunu anlamıyorum.