SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrlanda’da skandal olay! Otoparkta sıkıştırdıkları hakemi öldüresiye dövdüler

İrlanda'da oynanan bir amatör maçta görev alan hakem Daniel Sweeney, futbolcular ve bir taraftar tarafından öldüresiye dövüldü. Aldığı darbeler nedeniyle vücudunda kırıklar oluşan Daniel Sweeney, maçın ardından ameliyat oldu. Kulüp, hakemden özür diledi.

Güncellenme: 10:39, 20/11/2018
İrlanda’da skandal olay! Otoparkta sıkıştırdıkları hakemi öldüresiye dövdüler

SKOR DIŞ HABERLER İrlanda Amatör Ligi’nde Mullingar Town takımında forma giyen üç futbolcu ve bir taraftar, maçlarını yöneten hakeme otoparkta saldırdı. Hakem Daniel Sweeney’yi öldüresiye döven dört kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Daniel Sweeney’yi dövdükten sonra otoparkta bırakan gözü dönmüş kişilerin yaptığı hareketin kabul edilemez olduğunu belirten , Mullingar Town Kulübü Başkanı Martin Moore, derin üzüntü içinde olduklarını söyledi.

İLGİLİ HABER İngiltere`nin efsane eski futbolcusu Paul Gascoigne`e cinsel taciz suçlaması İngiltere`nin efsane eski futbolcusu Paul Gascoigne`e cinsel taciz suçlaması

“Bu gün kulübümüz ve tüm spor camiası adına ömür boyu kara gün olarak hatırlanacaktır” diyen Martin Moore, Daniel Sweeney’ye geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Martin Moore, Daniel Sweeney ve ailesinden özür diledi. Çenesi kırılan ve yüzünde ciddi hasar meydana gelen hakem Daniel Sweeney, hastanede ameliyat olduktan sonra taburcu edildi. Hastaneden yapılan açıklamada Daniel Sweeney’in yeniden hakemlik yapabilmesinin altı ile sekiz haftayı bulabileceği belirtildi.

İLGİLİ HABER Bomba iddia! Ribery`den TV yorumcusuna saldırı... Bomba iddia! Ribery`den TV yorumcusuna saldırı...

İrlanda Leinster Senior Lig maçında St Mochta’s ve Crumlin United arasında oynanacak maçın bilet gelirlerinin hakem Daniel Sweeney’e verilmesi önerildi. Mullingar Town Kulübü de Daniel Sweeney için bağış topladı. Her iki teklifi de kabul etmeyen hakem Daniel Sweeney, paranın Dublin’de bulunan Crumlin Çocuk Hastanesi’ne bağışlanmasını istedi.