SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin eski yıldızı Deivid’den flaş açıklamalar: ‘Şu an kadrodaki oyuncular bizim dönemimizde…’

Fenerbahçe'nin eski yıldızlarından Deivid de Souza, sarı-lacivertlilerin durumuyla hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Haber Global'den Yağız Sabuncuoğlu'na konuşan Brezilyalı, Fenerbahçe kadrosunda şu an yer alan isimlerin, kendilerinin döneminde Fenerbahçe'de ilk 18'e bile giremeyeceğini söyledi.

Güncellenme: 19:59, 20/11/2018
Fenerbahçe’nin eski yıldızı Deivid’den flaş açıklamalar: ‘Şu an kadrodaki oyuncular bizim dönemimizde…’

Fenerbahçe’nin Zico yönetiminde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükseldiği sezonun yıldızlarından olan Brezilyalı futbolcu Deivid de Souza, Haber Global’den Yağız Sabuncuoğlu’na konuştu. Sarı-lacivertlilerin eski yıldızı Kanarya’nın mevcut durumunu değerlendirirken kadro kalitesinde yaşanan düşüşün altını çizdi. Deivid, “Bizim oynadığımız dönemlerde Fenerbahçe yıldızlar topluluğu gibiydi. Oynanan oyun çok üst düzeydi. Fenerbahçe’de ciddi bir kalite düşüşü var. Kadro kalitesi de benim oynadığım döneme göre çok düşük. Evet, Fenerbahçe yeni bir yapılanma içinde.

Yeni yönetimin de transfer politikası pahalı oyuncular yerine daha hesaplı oyunculara yönelmek gibi duruyor. Başkan Ali Koç’un takımın mevcut durumunu düzeltip, takımın kalitesini yukarı çekeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki iki sene Fenerbahçe için çok önemli. Bu süreçte takımın kalitesini arttırmak için yeni transferlerin yapılmasını bekliyorum çünkü buna ihtiyaç var. Ali Koç ile yeni yönetimin Fenerbahçe’yi tekrar Şampiyonlar Ligi oynayan bir takım haline getireceğine inanıyorum” dedi.

İşte Deivid’in açıklamalarından öne çıkanlar:

‘Şu an kadroda olan oyuncular bizim dönemimizde 18’e bile giremezdi!’

Üç tercih hakkı olsa kendi döneminden Fenerbahçe’nin şu anki kadrosuna Alex de Souza, Mehmet Aurelio ve kendisini almak istediğini söyleyen Deivid, şu anki dönemden kendi dönemine hangi üç ismi almak isteyeceği yönündeki soruya ise şöyle yanıt verdi: “Şu an kadroda olan hiçbir isim bizim dönemimizde ilk 18’e bile giremezdi. Bu yüzden herhangi bir isim söyleyemiyorum” dedi. İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de ayrılık! Frozen veda etti Fenerbahçe`de ayrılık! Frozen veda etti ‘Eğer Zico kalsaydı…’

“Zico ile Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıktık. Zico devam etseydi o başarının üzerine çok rahat çıkabilirdik çünkü oyuncu grubu ‘Avrupa’da daha fazla neler yapabiliriz?’ diye düşünen bir topluluk haline dönüşmüştü. Zico’nun gitmesi Başkan Aziz Yıldırım’ın verdiği karar doğrultusunda oldu. Belki başkanın kendisine göre haklı sebepleri vardı ama bu kararın o dönem için doğru olduğunu düşünmüyorum.”

‘Fenerbahçe’yi küme düşme hattında görmek şaşırtıcı’

“Fenerbahçe’nin sezona böyle başlaması ve haftalarca küme düşme hattında olması beni şaşırtan bir durum oldu. Fakat oynanan futbola bakınca bu durumun sürpriz olmadığını söyleyebilirim. Fenerbahçe bir geçiş döneminde. Bunun da zorlukları olacaktır. Tabii ki bu durum düzelecektir ama zaman lazım.”

‘Seçim sonuçlarını görüncü şok oldum!’

“Fenerbahçe’nin başkanlık seçimlerini Brezilya’da takip ettim. Aziz Yıldırım yirmi yıldır Fenerbahçe’nin başkanıydı ve başkanlık koltuğundan inmesi bizler için ütopik bir şeydi. Seçimin ardından sonuçları görünce şok oldum. Bu denli bir fark beklemiyordum. Aziz Yıldırım’ın son yıllardaki yönetiminin bu farkı getirdiğini düşünüyorum. Ali Koç Fenerbahçe’ye yepyeni bir enerji getirdi. Kendisiyle de konuştum. Çok önemli düşünceleri, planları ve projeleri var. Bence Ali Koç başkan kaldığı sürece çok önemli işler yapacaktır. Kendisine inanıyorum.” İLGİLİ HABER Son dakika... Fenerbahçe taraftarı Trabzonspor deplasmanında yok! Son dakika... Fenerbahçe taraftarı Trabzonspor deplasmanında yok!

Yayınlanma Tarihi:19:43,