SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Böyle anlaşma görülmedi! Dünya devi hem futbolcuyu hem de babasını transfer etmiş

Böyle anlaşma görülmedi! Dünya devi hem futbolcuyu hem de babasını transfer etmiş

İngiliz devi Chelsea'nin başı, Andreas Christensen transferi nedeniyle belaya girebilir. 2012 yılında Bröndby altyapısında oynarken transfer edilen Andreas Christensen'in imza attığı gün, babasının da astronomik bir maaşla kulüpte işe başladığı ortaya çıktı. Premier Lig ekipleri transferin soruşturulmasını talep etti.

SKOR DIŞ HABERLER İngiltere Premier Lig’in dev kulübü Chelsea’nin, 2012 yılında gerçekleştirdiği Andreas Christensen transferinde kurallara aykırı bir anlaşma yaptığı öğrenildi. Premier Lig ekiplerinin araştırılmasını istediği transferin gerçekleştiği gün, Andreas Christensen’in babası Sten Christensen’in de Chelsea takımında gözlemci olarak işe başladığı ortaya çıktı. 2012 yılında Chelsea ile 4 yıllık anlaşma imzalayan Andreas Christensen’in babasına toplam 656 bin 640 pound (Yaklaşık 4.5 milyon TL) ödeme yapılacağı belirlendi.

20 Kasım 2018 Monaco`da Thierry Henry`nin performansı hayal kırıklığı yarattı! Fransa ekibi Monaco ile yaşadığı ilk teknik direktörlük deneyimine iyi başlangıç yapamayan Fransız Thierry Henry, teknik adamlık deneyimlerinde bekleneni veremeyen yıldız futbolcuları hatırlattı İlgili Haberi Oku

Bröndby altyapısında oynarken dikkatleri üzerine çeken Andreas Christensen’i takıma katmak için girişimlere başlayan Chelsea, 1 Temmuz 2012 tarihinde bedelsiz olarak genç futbolcuyu kadrosuna kattı. O dönemde 16 yaşında olan Andreas Christensen’in ailesini de ikna etmek zorunda olan Chelsea yönetiminin, şaşırtıcı bir anlaşmaya imza attığı gün yüzüne çıktı. Football Leaks belgelerine göre Andreas Christensen transferinde Manchester City ile yarışan Chelsea, genç futbolcunun babası Sten Christensen’e para teklif etti. Sten Christensen, aylık 11 bin 400 pound (78 bin 500 TL) ile Chelsea’de gözlemci olarak göreve başladı. Danimarka’daki ‘Politiken’ isimli televizyon programı ise Chelsea’de işe başlayan Sten Christensen’in, aynı zamanda Bröndby’da kaleci antrenörlüğü işine de devam ettiğini ortaya çıkardı.

20 Kasım 2018 İrlanda`da skandal olay! Otoparkta sıkıştırdıkları hakemi öldüresiye dövdüler İrlanda'da oynanan bir amatör maçta görev alan hakem Daniel Sweeney, futbolcular ve bir taraftar tarafından öldüresiye dövüldü. Aldığı darbeler nedeniyle vücudunda kırıklar oluşan Daniel Sweeney, maçın ardından ameliyat oldu. Kulüp, hakemden özür diledi. İlgili Haberi Oku

Bu gelişmenin ardından Premier Lig ekipleri, Andreas Christensen transferinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle soruşturma talep etti. İngiltere’de 18 yaşın altındaki futbolcuların transferinde aileye para ödenmesinin yasak olduğunun altını çizen Premier Lig ekipleri, Chelsea’ye ceza verilmesini talep etti. Premier Lig sözcücü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Eğer kurallarımızı hiçe sayan bir durum varsa, bunu soruşturarak gerekli cezayı veririz. Bu süreç gizlidir ve yaptırım kararı almadığımız sürece konu ile ilgili detaylı açıklama yapmam yasaktır” ifadelerini kullandı.

Eğer Chelsea kulübü Andreas Christensen transferinde hatalı bulunursa, transfer yapma yasağı cezası ile karşı karşıya kalacak.