SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya’da Aykut Kocaman yangını!

Atiker Konyaspor'la 2.5 yıllığına anlaşan teknik direktör Aykut Kocaman, havalimanında yeşil beyazlı taraftarca coşkuyla karşıladı. Atiker Konyaspor'da olmaktan mutlu olduğunu belirten Aykut Kocaman, Konyaspor'daki yarım kalan işlerini tamamlayacağını belirtti. 

Güncellenme: 00:26, 19/11/2018

Rıza Çalımbay'ın görevine son vererek teknik direktör arayışına giren Spor Toto Süper Lig takımlarından Atiker Konyaspor, eski teknik direktörlerinden Aykut Kocaman ile anlaşma sağladı. Aykut Kocaman'ın yeşil-beyazlı takımdan gelen teklifi kabul ettiği öğrenildi. İki kulüp yöneticisinin Aykut Kocaman'ın menajeri ile detayları görüştüğü ve bu görüşme sonrası resmi açıklamanın yapılacağı bildirildi. Aykut Kocaman 19 Kasım Pazartesi günü düzenlenecek tören için akşam saatlerinde uçakla havaalanına geldi. Konyaspor yöneticileri ise uçaktan inen Aykut Kocaman’a çiçek verdi.

İLGİLİ HABER Flaş iddia! Aykut Kocaman`ın ilk transferi Fenerbahçe`den... Flaş iddia! Aykut Kocaman`ın ilk transferi Fenerbahçe`den...

“Umarım aynı durumları yaşatmayı başarırız”

Havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aykut Kocaman, “Burada olmaktan mutluyum. Umarım ve dilerim, tabii ki kolay olmayacak ama bıraktığımız bir yer vardı tekrar o seviyeyi yakalamak, sonra biraz daha üzerine koyabilmek ve bunu hep beraber yapabilmek arzusu içindeyiz. Uzun zamandır futbolun dışındaydım 6 aydır neredeyse, şimdi tekrar oyuna yoğunlaşmak ve sonra neler oluyor görmeyi arzuluyorum. Umarım her şey iyi olur. Hakikaten müteşekkirim çok sıkıntılı günler de yaşadık çok iyi günler de yaşadık ama giderken büyüyen bir takım vardı, son derece gidiş açısından ülkemizde kolay rastlanan bir durum değildi o gönderme tarzı hiç bir zaman aklımızdan çıkan bir durumda değildi. Bugün yine aynı şekilde görüyoruz bu bizim için gerçekten bir onur. Ne olur ne biter onu bilmiyoruz yani önümüzdeki günleri Allah bilir o konuda bir şey söylemek için çok erken. Ama giderken de gelirken de bu şekilde karşılanmak bizim adımıza insani hayatımızda çok büyük bir onur umarım aynı durumları yaşatmayı başarırız” dedi.

İLGİLİ HABER Aykut Kocaman, Atiker Konyaspor`la sözleşme imzaladı Aykut Kocaman, Atiker Konyaspor`la sözleşme imzaladı

Taraftarlar uğurladığı gibi karşıladı

529 gün önce omuzlarda uğurlanarak Konya'dan ayrılan Teknik Direktör Aykut Kocaman, yine taraftarlar tarafından havaalanında karşılandı. Taraftarlar tarafından Aykut Kocaman’a çiçek verildi. Yüzlerce taraftarın meşaleler yakarak besteler okunarak büyük bir ilgiyle karşıladığı teknik adam daha sonra konaklayacağı tesise doğru yola çıktı.

3. kez takımın başına geçmesi beklenen Aykut Kocaman ilk kez 2005-2006 sezonunda yeşil-beyazlı takımda görev aldı. Kocaman, 2014-2015 sezonunda yeniden takımı çalıştırmaya başlayarak bir sonraki sezon ligi 3. sırada bitirerek tarihinde ilk kez Konyaspor'un UEFA Avrupa Ligi’ne gitmesini sağladı. Aykut Kocaman'ın teknik direktörlüğünde 2016-2017 sezonunda bir ilki daha gerçekleştiren yeşil-beyazlılar, Türkiye Kupası’nı kaldırarak yeniden UEFA Avrupa Ligi’ne katıldı.

Yayınlanma Tarihi:21:29,