SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Buse Tosun dünya şampiyonu oldu!

Bükreş'te devam eden 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 72 kiloda mücadele eden Buse Tosun, Rumen rakibi Alexandra Nicoleta Anghel'i 10-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu!

Güncellenme: 09:35, 17/11/2018
Buse Tosun dünya şampiyonu oldu!

Romanya’nın başkenti Bükreş’te devam eden 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 72 kiloda altın madalya için mindere çıkan milli güreşçimiz Buse Tosun, dünya şampiyonu oldu. Ev sahibi Romanya’dan Alexandra Nicoleta Anghel’i 10-0’la geçen Buse, altın madalyanın sahibi oldu ve bayrağımızı göndere çekmeyi başardı.

Türkiye'yi 72 kiloda temsil eden Buse Tosun, İtalyan Enrica Rinaldi'yi 7-0 yenerek çeyrek finale yükseldi. Milli sporcu, bu turda Hindistan'dan Naina Naina'yı tuşla geçerek adını yarı finale yazdırdı. Başarılı performansını yarı finalde de gösteren Buse Tosun, bu turda da Kazak rakibi Zhamila Bakbergenova'yu tuş ederek finalde mücadele hakkı elde etti. Milli güreşçi, finalde de Rumen Alexandra Nicoleta Anghel’i sayı vermeden devirdi ve tarih yazdı! İLGİLİ HABER Ayşegül Özbeğe 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası`nda gümüş madalya kazandı Ayşegül Özbeğe 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası`nda gümüş madalya kazandı

Yayınlanma Tarihi:22:01,